Побут ромів – цікавинка для туристів

Закарпатський край завжди дивує своїми цікавинками, чого варта лише "Ромська садиба" - малесенька хатинка розмірами 3 на 4 – це і весь музей. Саме ця хата належить найпершому цигану Ференцу Сурмаю, який оселився в цих краях.

Роми вибрали його за барона – він ним і був до самої смерті, а потім передав це звання синові, – розповів власник приватного музею Денис Вароді.

Район Зарічева, де розмістився ромський табір, здавна називають Циганським Потоком.

За словами Вароді, нині в Циганському Потоці проживає 134 дорослих ромів та аж 245 дітей віком до 14 років. Вони не ображаються, що туристи приїжджають подивитися на них як на екзотику.

Першими відвідувачами музею у 2004 році стали туристи з Німеччини. Для цих відчайдухів із села протоптали через ліс спеціальну туристичну стежку, щоб німці не йшли до музею по болоту, на яке давно перетворилися вулиці табору.

Як пише Закарпаття онлайн, туристів у цьому кутку Зарічева щороку більшає, зокрема, у 2012-му їх приїздило вже кілька сотень, а деякі турагентства навіть включили табір у програму відвідин Закарпаття, привозячи сюди цілі автобуси туристів із міцними нервами.

Ангела "прикрасили" шипами

У Донецьку дирекція парку вирішила "прикрасити" пам'ятник Доброго Ангела Миру сталевими шипами, які повинні вберегти монумент від птахів, повідомляють місцеві видання.

Піти на такі непопулярні заходи керівництво парку Щербакова змусив пташиний послід, який, реагуючи з позолотою пам'ятника, викликав пошкодження покриття, - пише сайт 062.ua.

Директору парку Ігорю Мартину підказати такий вихід із ситуації московські фахівці. Тепер скульптура, яка має символізувати добро і мир вкрита сталевими спицями.

Фото 062.ua

До слова, скульптура присвячена донецьким меценатам, в тому числі Рінату Ахметову, чиє ім'я викарбовано на плиті пам'ятника.

Барикади вулиць

Якщо ви прогулятися туристичним центром Одеси, то вам доведеться подолати чимало "перешкод", адже тротуари міста просто заполонили літні майданчики кафе та ресторанів.

Незважаючи на бадьорі рапорти міської влади про заходи з боротьби з цим явищем, майданчики плодяться, як гриби після дощу, пише "Думская. net".

В Одесі "білих дівчат" запрошують торгувати шаурмою

Саме таке оголошення приліпили на будці з продажу фаст-фуду в районі площі Незалежності в Одесі. Що саме мали на увазі роботодавці – невідомо, можливо вони просто пожартували.

Фонтан, який має мрію

Скоро прийде літо і єдиним захистом від спеки стають алеї і фонтани. З алеями у Вінниці все зрозуміло: дерева так естетично підстригли, що листя залишилося лише на верхівці. Тому залишаються фонтани.

Як зазначили кореспонденти сайту 20 хвилин, за останній час в місті з'явилося багато фонтанів, у які вклали чималі гроші, проте влада забула про реконструкцію фонтану, який знаходитися в Центральному парку культури і відпочинку ім.Горького.

Фото 20 хвилин

Ця скульптура пов'язує дві епохи людей: одних, які жили в радянські часи, а другі, які вже народилися в незалежній Україні. Занедбаний фонтан має мрію – знову тішити людей своїм бризом.

Львівська автописанка

Вчора львівські майстрині розмалювали автомобільну писанку. Українські узори приміряв на себе ретро-мешканець вітчизняних доріг горбатий "Запорожець".

Долучитись до розмальовування міг кожен охочий львів’янин та гість міста, пише ZAXID.NET.

Фото ZAXID.NET

Славетне місто Львів, як завше, відкрите до концертів та атракцій. У місті святкуватимуть Великдень, водитимуть гаївки, вар'юватимуть батяри та слухатимуть рок, класику і джаз. Отож, якщо ви хочете провести вихідні цікаво, ознайомтесь з рекомендаціями ZAXID.NET. Повна програма святкувань тут.