“Гугломобілі” в місті
Google випробовує свої робомобілі в умовах міста. Спеціалісти компанії навчили автоматизовану систему керування "бачити" одночасно кілька різних об'єктів.
Тож тепер автомобілі можуть спостерігати за пішоходами, іншими машинами, автобусами, а також розпізнавати нові дорожні знаки. А ще технологія здатна розгледіти велосипедиста і жести, якими він попереджує про повороти.
Випробування відбувалися на вулицях каліфорнійського міста Маунтін-В'ю, поблизу штаб-квартири Google. За словами спеціалістів, безпілотний автомобіль вже успішно проїхав кілька тисяч миль. Виявилось — те, що здається хаотичним для людини, насправді доволі передбачуване для комп'ютера.
У планах учасників проекту — навчити систему розпізнавати нестандартну поведінку інших транспортних засобів. Приміром, виїзд на перехрестя на червоний світлофор.
Зазначимо, роботизовані автомобілі Google проїхали у тестовому режимі понад мільйон кілометрів доріг. Машини збирали інформацію і вчились реагувати на стандартні і неочікувані сценарії.
Бігова доріжка для ґеймерів
Повністю — з головою, руками і ногами — поринути у світ відеогри дозволяє бігова доріжка віртуальної реальності Virtuix Omni.
Це — невелика платформа, на якій розташовується гравець у спеціальних кросівках з датчиками фіксації руху. Також потрібно одягти окуляри віртуальної реальності, такі як Oculus Rift.
Система працює виключно в тандемі з персональним комп'ютером. Спеціальне програмне забезпечення розпізнає рухи та дії ґеймера і дозволяє керувати персонажем. За словами розробників, доріжка Omni підходить для більшості ігор, однак найкраще — для шутерів та екшенів. Приміром, Borderlands 2.
Проект Virtuix Omni торік вже зібрав понад мільйон доларів на ресурсі Kickstarter, а цьогоріч у нього інвестували ще три мільйони. Компанія каже, що ці кошти підуть на просування продукту на ринку.
На доріжку Omni вже можна оформити попереднє замовлення за 500 доларів. Поставки розпочнуться у вересні. Щоправда, окуляри віртуальної реальності в комплект не входять, їх потрібно буде придбати окремо.
Ліхтарик-факел
Американський виробник лазерів та ліхтарів Wicked Lasers представив свою нову розробку. Надпотужний ручний ліхтарик Flashtorch, яким можна розпалити вогонь.
Інтенсивність світла — 4100 люменів. Цього достатньо, щоб пропалити папір і розплавити пластик. Втім, якщо потрібно просто посвітити, то можна зменшити яскравість — передбачено три режими освітлення.
Ліхтар є доволі великим: довжина — майже 30 сантиметрів, а вага — більше 600 грамів. І не в останню чергу через потужну батарею, ємністю понад 18 тисяч міліампер-годин. Щоправда, на максимальній яскравості її вистачає лише на 10 хвилин, а на мінімальній — на 40.
Ціна супер-ліхтарика — 200 доларів.