Цю технологію придумали канадці багато років тому. Такі помешкання не тільки екологічні, а й енергоефективні. Дерево накопичує тепло і рівномірно розподіляє його по всьому будинку. У зв'язку з цим опалювати таке приміщення потрібно менше, а відтак можна і заощаджувати сімейний бюджет. Чим більший діаметр колоди, тим тепліше буде в оселі.

Такі помешкання зводять без жодного цвяха. Їх буквально збирають з дерев'яних колод, які заготовлюють заздалегідь. Щілини утеплюють льоном або іншим природнім матеріалом. Через кілька років фахівці пропонують ще й обробити їх герметиком, адже деревина просідає. Проте, при грамотному збиранні будинку, його просідання буде лише на користь власнику.

До того ж, на відміну від популярних нині відциліндрованних колод, дикий зруб не такий ідеальний ззовні, проте більш надійний, запевняють фахівці. Його, зазвичай, обробляють вручну, а відтак при шліфуванні залишають лише якісний матеріал. Дизайн та розмір будинку можна вибрати на будь-який смак та гаманець. Аби деревина не псувалася під впливом зовнішніх факторів, її обробляють спеціальною фарбою. Фахівці радять, оновлювати нею фасад раз на 7-10 років. Інакше доведеться робити реставрацію помешкання. А от шумоізоляція — слабке місце деревини. Проте, зайвих звуків можна позбутися. Для цього потрібно схитрувати при закладанні перекриття будинку.

Такий будиночок обійдеться мінімум 7,5 тисяч гривень за метр квадратний. В цю суму входить легкий фундамент, сама коробка із сосни діаметром в 30 сантиметрів та цементно-піщана покрівля. Інші варіанти коштуватимуть дорожче.