Джерело: 24 канал
За словами міністра, судове рішення буде відомим вже приблизно 10 лютого. Тоді і подаватимуть апеляційну скаргу.
Важливо Український правопис залишається чинним: Малюська відреагував на рішення ОАСК
Малюська наголосив, що більшість претензій в ОАСКу було саме до Кабінету міністрів. Втім остаточне пояснення від суду буде відомим згодом.
З огляду на судові баталії у цьому процесі, з ймовірністю 99% суд не мав претензій до змісту українського правопису, а лише до повноважень Кабінету міністрів при затвердженні,
– сказав Малюска.
Він пояснив, що станом на прийняття – травень 2019 року – у Кабміну не було повноважень його приймати. Конституційний суд України визнав відповідний закон неконституційним. Власне навколо цього і тривали дискусії.
"За новим законом, передбачено повноваження Нацкомісії зі стандартів української мови затверджувати правила правопису", – додав міністр.
Ситуація має залишитись незмінною, – Малюска
Тобто, до завершення розгляду апеляційної скарги та після ЗНО у органів влади залишиться час ще раз затвердити нові правила українського правопису, щоб ситуація залишилась незмінною.
"Навіть за негативного сценарію, навіть якщо ми програємо апеляційну скаргу, Нацкомісія може залишити правопис за 2019 рік", – підсумував Малюська.
Що відомо про скасування нового правопису
- Окружний адміністративний суд міста Києва 28 січня скасував постанову про нову редакцію українського правопису.
- У 2019 році мама учениці 7 класу подала позов разом з позивачем ГО "Правова держава", очільником якої є адвокат Ростислав Кравець (він фігурує на плівках з кабінету голови ОАСК Павла Вовка). Жінка просила суд визнати протиправною та нечинною постанову уряду про правопис.
- У Кабміні вже заявили, що оскаржать рішення ОАСК, який задовольнив цей позов.
- Національна комісія зі стандартів державної мови прокоментувала ситуацію щодо скасування нового правопису.
Головне про зміни в українському правописі / Джерело: МОН / Інфографіка 24 каналу