Одна з таких – облігації від NovaPay*, яка входить до групи компаній NOVA (Нова пошта). Перші облігації зʼявились у 2023 році та мають неабияку популярність серед українців.
Варте уваги "Посилка в кредит": українці можуть скористатися особливою послугою від NovaPay – як це працює
Про те, що варто знати про облігації загалом, реальний досвід інвестування з NovaPay та дохідність – розповімо у новому матеріалу 24 Каналу.
Корпоративні облігації: що варто знати
Облігації – це один із найвідоміших та найпопулярніших варіантів для інвестицій у всьому світі. Найчастіше звертають увагу на державні та корпоративні облігації. NovaPay як приватна компанія пропонує саме другий вид цінних паперів.
Корпоративні облігації – це боргові цінні папери, які компанії випускають для залучення фінансування для своєї діяльності. Купуючи ці папери, інвестор отримує підтвердження, що компанія отримала гроші в борг та зобов’язалася пізніше їх повернути разом із нарахованими відсотками. Ця практика популярна серед компаній у всьому світі. Серед них – Apple, Amazon, Coca-Cola.
Облігації допомагають приватним компаніям отримати гроші на вигідних умовах, тоді як інвестори мають додаткову можливість для заробітку із більшою дохідністю – зокрема, якщо порівнювати з депозитами у банках.
Крім того, облігації – це інструмент, завдяки якому можна урізноманітнити свої внески і інвестиції – щоб зменшити ризики і, як-то кажуть, не класти всі яйця в один кошик.
Як NovaPay вийшла на ринок облігацій
Небанківська фінансова установа NovaPay почала випускати облігації у 2023 році. З початку повномасштабної війни це перша приватна компанія, яка випустила корпоративні облігації з публічною пропозицією – тобто широкому колу інвесторів.
За 2023 – 2024 роки компанія випустила цінні папери на 600 мільйонів гривень. Інвестори уже встигли викупити облігації Nova Pay на суму у розмірі 365,5 мільйонів гривень. Компанія спрямовує ці кошти на видачу кредитів юридичним та фізичним особам.
Про довіру до інструменту говорять не тільки клієнти, а й офіційні рейтинги, які повинні бути у таких цінних паперів на вимогу регулятора – НКЦПФР (Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку). Тож у травні 2024 року облігації Nova Pay отримали кредитний рейтинг uaAA від агенції "Стандарт-Рейтинг". Це один із найкращих показників серед небанківських фінансових установ в Україні.
Ключові переваги облігацій від Nova Pay
Мінімальна сума інвестицій в облігації NovaPay становить 1000 гривень, тоді як максимально можна вкласти 5 мільйонів гривень. Інвестори також мають опцію вибору строку облігацій та відсоткові ставки за ними:
12 місяців – 16,5% річних
6 місяців – 16,5% річних
3 місяці – 16% річних
2 місяці – 14% річних
1 місяць – 13% річних
Гарантією повернення коштів та виплати відсоткових нарахувань за корпоративними облігаціями є лише компанія, яка їх випускає. Національні регулятори стежать за діяльністю бізнесу, але не мають жодного відношення до гарантування виплат інвесторам. А про те, що дохідність облігацій NovaPay буде збережена, а кошти – убезпечені, може свідчити масштаб такої компанії як NovaPay.
NovaPay* впевнено демонструє ріст бізнес показників. Наприклад, за перше півріччя 2024 року збільшили кількість платіжних операцій на 17% до 193 мільйони операцій, в порівнянні з минулим роком. Через систему пройшло переказів на 136,6 мільярда гривень, цей показник на 26% більший за тогорічний. За цей час NovaPay перерахувала до бюджету країни 530 мільйонів гривень. Це на 13% більше, ніж за той самий період 2023 року.
Також варто враховувати, що NovaPay – це не просто фінансова компанія, яка має налагоджену та стабільну структуру, але й входить до компаній групи NOVA (Нова пошта). Забезпечує її зручними, швидкими і надійними платіжними сервісами в онлайні та офлайні. Тож купівля корпоративних облігацій компанії – це можливість для кожного українця інвестувати у стабільний і надійний український бізнес, що активно зростає.
Але варто пам’ятати, що виплати за корпоративними облігаціями, як і будь-який інший дохід, держава оподатковує. Для цього інструмента встановлені ті ж ставки, що й для доходів за банківськими депозитами:
ПДФО – 18%,
військовий збір – 1,5%.
Інвестору додатково сплачувати нічого не потрібно, адже за сплату податків відповідає брокер, який адмініструє випуски облігацій NovaPay. Водночас отриманий дохід завдяки корпоративним облігаціям потрібно декларувати.
Реальний досвід інвесторів з NovaPay
До інвестицій завжди краще підходити виважено та отримати якомога більше інформації, щоб нести повну відповідальність у випадку ризиків та різних викликів. Тому одним із важливих джерел інформації є досвід інвесторів, які вже працювали з облігаціями NovaPay.
Ось декілька відгуків громадян України, які уже встигли придбати цінні папери:
Жителі Дніпра Антон і Катерина Ткаченко, які переїхали у місто із тимчасово окупованої Донеччини, розвивають свій бізнес у сфері послуг. Корпоративні облігації для пари – це спосіб зберегти і примножити власні кошти. Антон Ткаченко говорить, що для нього також важливо, аби гроші працювали, до того ж це допомагає українській економіці.
Ігор Сененко, який живе у Вінниці та працює менеджером на одному з місцевих заводів, уже мав досвід інвестицій – вкладав кошти в акції міжнародних компаній, але зараз такий спосіб на паузі. У чоловіка є кілька депозитів, також був досвід вкладення коштів у державні ОВДП. Коли Ігор шукав варіанти диверсифікації своїх інвестицій, то звернув увагу на цінні папери – облігації NovaPay. Він заявив, що немає жодних сумнівів у надійності NovaPay.
Жителька Києва Марина Омельченко працює в галузі продажів побутової техніки та цікавиться темою інновацій. За її словами, вона прагне як зберігати кошти, так і запобігти їхньому знецінюванню. В облігаціях NovaPay Марину зацікавила можливість обрати термін купівлі, рівень дохідності та доступний поріг для мінімального входу.
Як безпечно та зручно придбати облігації NovaPay
Найпростіше придбати облігації NovaPay можна через однойменний застосунок – як для смартфонів з iOS, так і з Android.
Для того, щоб придбати облігації, потрібно зробити всього кілька простих кроків:
Завантажити застосунок, пройти реєстрацію;
Верифікувати особу. Для цього, зокрема, підійде застосунок Дія.
Натиснути на головному екрані "Купуй облігації NovaPay";
Далі потрібно визначитися з умовами для інвестиції (строк, сума);
Підтвердити заявку, підписати договір з брокером за допомогою Дія.Підпис та придбати облігації;
Коли процес купівлі завершиться, клієнт отримає push-сповіщення.
Загалом облігації NovaPay – інструмент, що буде цікавий інвесторам різних рівнів.
*Емітентом облігацій є ТОВ "НоваПей Кредит". ТОВ "НоваПей Кредит" і ТОВ "НоваПей" працюють під брендом NovaPay. Ліцензія на надання фінансових платіжних послуг від 28 квітня 2023 року No 21/770-рк.