Протягом трьох років міжнародні організації сприяли ЦВК технічно, проводили тренінги та семінари для членів комісій, а також билися над нашим законодавством - розробляли єдиний виборчий кодекс.

“Тут міжнародні організації, в тому числі координатор проектів ОБСЄ в Україні, готові підтримати таку роботу для того, щоби вчасно були прийняті умови, був прийнятий кодекс, на основі якого учасники виборів змогли б добре та вчасно готуватися до виборів”, - каже координатор проектів ОБСЄ в Україні Любомир Копай.

”Ми про виборчий кодекс говоримо вже 10 років. Завжди кажуть про його необхідність політики з усіх політичних сил, а, насправді, його досі не прийнято. Тому це питання,звичайно, зробити це можна якомога раніше перед виборами - не в останній день перед виборами, щоб хоча би за рік”, - каже голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

Якраз завтра у Віктора Януковича вдруге збереться робоча група, що мізкує над вдосконаленням українського виборчого законодавства.

”Президент України вважає необхідним позбавлятися усталеної в України традиції змінювати напередодні кожної виборчої кампанії виборчі закони. Така згубна практика призводить до неможливості належним чином реалізовувати виборчі права громадян”, - каже перший заступник голови Адміністрації Президента Олена Лукаш.

“У кодексі передбачено парламентські вибори за пропорційної виборчою системою, але за відкритими партійними списками, про що всі говорять, але як доходить справа до практичної площини - тут усі мовчать”, - каже заступник голови ЦВК Андрій Магера.

Нагадаємо, цього року провладна більшість Верховної Ради внесла зміни у закон про місцеві вибори всього за два місяці до дня голосування - 31 жовтня.