Цьогоріч, як і минулого року, об’єднані військово-морські сили боротимуться з піратами. Протистоятимуть тероризму, як на морі, так і на землі та в повітрі.
“Я хочу сказати, що це навчання проходить з ціллю антитерористичних операцій. Напевно ви знаєте, що зараз відбувається в Сомалі, там зараз 14 українців знаходиться в полоні. І для того, щоби боротися з піратством, ми проводимо ці навчання”, - каже адмірал, командуючий ВМС України Віктор Максимов.
В навчаннях візьмуть участь 26 кораблів, 13 літаків і понад тисяча морських піхотинців - представники 13-ти країн. Такі масштабні навчання потребують й відповідних фінансових затрат - тоді як всі держави беруть участь у маневрах за свій кошт, українську сторону грошами підтримують Сполучені Штати.
“Наші кораблі перебувають в багатьох частинах світового океану, беруть участь в підготовці, навчаннях та реальних операціях. І для підготовки кращою є робота не одного корабля, а в рамках коаліції тих чи інших підрозділів. А це своєю чергою викликає бажання проведення спільних тренувань та навчань. Тому питання вартості тут не таке важливе, важлива можливість проведення тренувань силами так званої коаліції”, - каже командуючий ВМС США в Європі та Африці Кеннет Нортон.
У маневрах не представлена Росія - чи то через участь у них грузинських військово-морських сил, чи то просто проігнорували запрошення.
“Ми послали запрошення Російській Федерації, але відповіді поки не було. Ми завжди раді всім країнам, раніше Російська Федерація приймала участь в навчаннях, 2 рази, я думаю, в найближчий час будуть”, - каже адмірал, командуючий ВМС України Віктор Максимов.
У вівторок стартує перший день морської частини навчань. А вже за чотири дні навчання продовжать у відкритому морі.