На фоні інших регіонів Італії, яка переживає кризу, Південний Тіроль з населенням у 500 тисяч осіб процвітає.
Італія окупувала регіон наприкінці 1919 року. Після Другої світової війни союзники вирішили залишити його Риму, надавши автономію.
Сьогодні 90% податкових надходжень залишаються в регіоні, а 10% надходять в державну казну.
У зв'язку із загостренням кризи, у Південного Тіролю задумались про відділення. Мешканці регіону не вважають себе італійцями і зараз не хочуть думати про фінансовий порятунок цієї країни.
Очікується, що автономія витратить 120 мільйонів євро на порятунок національного бюджету Італії. Для цього провінції доведеться підняти податок на нерухомість, ПДВ і податок на прибуток, а також збори, що сплачують фермери.
Замість цього, міністр економіки Південного Тіролю Томас Вілдманн хоче викупити в Італії свободу раз і назавжди. В інтерв'ю телеканалу RT він навіть називає конкретну суму: 15 мільярдів євро.
Разом з тим, Вілдманн зазначив, що якщо політична незалежність неможлива, тоді Південний Тіроль хоче повну фінансову незалежність.
"Ми готові платити, свого роду, податок солідарності в 3%. Ми будемо платити за зовнішню політику, податкову і валютну політику. В іншому випадку ми хочемо все робити самі", – зазначив міністр.
Нагадаємо, минулого року італійське село Філеттіно на знак протесту проти реформи місцевого самоврядування вирішило стати князівством.