Дарвін народився у англійському місті Шрусбер в родині заможного лікаря і фінансиста. Сім’я відвідувала унітаріанську церкву, але мати Чарльза до заміжжя була прихожанкою англіканської церкви, що є відгалуженням протестантської. Дарвін не заперечував існування Бога навіть після своїх численних відкриттів щодо походження людського виду, тому називав себе агностиком.

Читайте також: Одна історія. Альберт Ейнштейн – найвідоміший фізик XX століття

Після закінчення коледжу Дарвін замислився над ідеєю подорожі до тропіків для вивчення природничих наук на практиці. Він почав штудіювати геологію і картографію. І через деякий час вирушив в експедицію на борту англійського королівського корабля "Бігль". До Південної Америки він прямував в ролі натураліста, правда, його посада не передбачала платні. Батько Чарльза був проти такої авантюри, але підтримка дядька врятувала ситуацію, і Дарвін вирушив у навколосвітню подорож на п’ять років.

Чарльз Дарвін

Команда корабля вивчала картографію, а Дарвін тим часом збирав на березі експонати морських безхребетних і описував геологічну побудову узбережжя. Він відшукав залишки стародавнього ссавця, який, за спостереженнями, зник зовсім нещодавно. А внаслідок землетрусу, яке спіткало команду біля берегів Чилі, побачив, як над рівнем моря здіймається кора землі. Це наштовхнуло його на здогадку про виникнення бар’єрних рифів через тектонічні рухи.

На Галапагоських островах Дарвін помітив різницю між місцевими видами тварин і материковими родичами. А коли в Австралії він спостерігав раніше небачених сумчастих та качконосів, всерйоз задумався про ще одного "творця".

Яка праця Дарвіна зв’язала людину і мавпу спільним предком – дивіться у програмі.