Оскільки пацієнти щохвилини отримували лікування, то було ухвалено рішення про евакуацію. Про це в ефірі "Київ24" розповів завідувач відділення трансплантації кісткового мозку "Охматдиту" Олександр Лисиця.
Важливо Уражено корпус із важкохворими дітьми, загинула лікарка: що відомо про атаку на "Охматдит"
Як проводили евакуацію з "Охматдиту"
Лисиця розповів, що зранку 8 липня усі співробітники дитячої лікарні, як і завжди, виконували свої обов'язки. Однак після цинічного обстрілу ворога пріоритети змінилися.
Першочергово необхідно було зрозуміти, наскільки важкі наслідки після обстрілу й чи зможуть продовжувати лікарі свою діяльність, адже пацієнти потребували щохвилинного й щогодинного лікування. За словами Лисиці, деякі діти отримували хімієтерапію чи препарати крові після ракетного удару.
Ми не можемо дозволити собі припинити лікування на день чи на два й спокійно займатися евакуацією. Тобто ми повинні були зрозуміти, чи зможемо ми працювати. Швидким аналізом стало зрозуміло, що немає води, електроенергії, тому було прийнято швидке рішення про евакуацію,
– розповів Лисиця.
Співробітникам вдалося оперативно евакуювати пацієнтів в інший медичний центр Києва. Лисиця зауважив, що лише там є велике відділення, де можна розмістити дітей з "Охматдиту". Відтак, станом на 21:00 8 липня співробітники та лікарі продовжили надавати допомогу та лікувати пацієнтів.