“Ви знаєте, що урядом прийняте принципове рішення знизити поріг доступу до субсидії. Якщо раніше до непрацездатних громадян це було 20% доходу, зараз це буде 15, і відповідно для пенсіонерів непрацюючих також на 5 % знижується - з 15 до 10. Тобто ми говоримо про розширення доступу до субсидій і, по суті, вдвічі буде збільшена кількість родин, які зможуть на неї претендувати. Це орієнтовно 1,5 мільйони сімей”, - заявив заступник міністра праці і соціальної політики Костянтин Ващенко.

Аби уникнути великих черг і полегшити життя громадянам, обіцяють спростити процедуру оформлення субсидій. За словами заступника міністра праці і соцполітики Костянтина Ващенка, уряд зменшив перелік документів необхідних для отримання допомоги і спростив кількість відомостей, які потрібно вносити до декларації про доходи.

“Замість восьми для пенсіонерів і непрацездатних, буде 2 документи - це декларація і заява на одержання субсидій, для інших категорій населення працюючих ще додається довідка про доходи”, - зазначив Ващенко.

В кожній області Кабмін планує створити штаб, для роз`яснення громадянам спрощеної процедури отримання субсидій, а кожному пенсіонеру обіцяють надіслати від пенсійного фонду конверт із бланками і зразками заповнення всіх необхідних документів. Водночас деякі експерти переконані, що розширення кола осіб, які можуть претендувати на допомогу держави стане черговим приводом для нових корупційних схем.

“У нас, коли сама влада підтверджує, що корупційна складова зашкалює, і це не тільки міжнародні висновки, і є цілий комітет, який очолює Президент по боротьбі з корупцією. При високій корупційній складовій жодна субсидія не буде ефективною, і навпаки вона доповнює і примножує механізм корупції”, - вважає експерт з енергетичної безпеки Богдан Cоколовський.

В Кабінеті Міністрів зазначають, що збільшення пільговиків не вплине на дефіцит бюджету і його видаткову частину.