Лише завдяки дощовій погоді пожежі не сталося, а поранених та загиблих немає.

До теми Є високий ризик застосування росіянами хімічної зброї, – Маляр

Проте фосфорні бомби дуже пошкодили житлові будинки у Новояковлівці.

Окупанти атакували фосфорними бомбами село на Запоріжжі / Фото Комишуваської територіальної громади


Додамо, що застосування фосфорних бомб заборонено Женевською конвенцією про захист жертв війни та Конвенцією про конкретні види звичайної зброї.

Як діють фосфорні бомби

Фосфорні бомби – це боєприпаси, начинені білим фосфором (вогненебезпечною воскоподібною речовиною від безбарвного до жовтого кольору із гострим запахом часнику).

При контакті з киснем ці боєприпаси легко займаються. Температура їх горіння – близько 800 °C. Під час попадання на шкіру людини білий фосфор викликає важкі хімічні опіки. Смертельна доза становить 0,05-0,15 грама.

Білий фосфор може викликати ураження кісток та кісткового мозку, а також змертвіння тканин. На додаток, людина отримує не просто опіки, а глибокі рани.

Як поводитись під час обстрілу фосфорними бомбами

Перша допомога під час ураження білим фосфором:

  • Занурте пошкоджену частину тіла у воду. Рясно поливайте або змочуйте водою шкіру та одяг там, де є краплі фосфору.
  • Якомога швидше варто позбутися одягу, до якого прилипли частки білого фосфору. Обережно зніміть одяг (краще безпосередньо у воді).
  • Коли позбудетесь одягу, промийте уражені ділянки шкіри содовим розчином (на одну склянку води додати 1 чайну ложку соди) або холодною водою. Змочіть шкіру та усуньте видимі частки фосфору (бажано під водою) негострим предметом або пінцетом.
  • За можливості опіки варто закрити вологими пов’язками. Вони мають бути просочені фізрозчином, щоб запобігти повторному загорянню фосфору.
  • Якщо фосфор потрапив на предмети, їх можна загасити рясно поливаючи водою чи засипаючи піском або ґрунтом, поки до фосфору не перестане надходити кисень.

До слова, інформацію про застосування у Маріуполі хімічної зброї досі перевіряють. Станом на ранок 12 березня її ще офіційно не підтвердили. Водночас заступниця міністра оборони Ганна Маляр припустила, що росіяни застосували фосфорні боєприпаси.

Важливе відео – що робити під час хімічної атаки і як її розпізнати: