Видання зазначає, що Росія намагалася знищити Patriot в Україні за допомогою гіперзвукової ракети. Атака не вдалася, і натомість українські військові перехопили "Кинджал" за допомогою системи Patriot.
Дивіться також Україна почала збивати 90% російських ракет: у WP розповіли, як змінилася українська ППО
Збивали "Кинджал" з різних боків
Американський чиновник розповів, що українські захисники випустили кілька ракет з Patriot під різними кутами, щоб перехопити російську ракету. Посадовці вважають, що росіяни вловили сигнали, які випромінює Patriot. Це дозволило їм націлитися на систему за допомогою гіперзвукової ракети.
Ракетна система Patriot має потужний радар для виявлення наближених цілей на великій відстані, що робить її потужною платформою ППО, здатною перехоплювати балістичні ракети тощо. Але радіолокаційне випромінювання, необхідне для виявлення загроз на відстані, також дає змогу противнику виявити батарею Patriot і визначити її місце дислокації,
– йдеться у повідомленні.
Додають, що, на відміну від деяких засобів ППО меншої дальності, наданих Україні, велика батарея Patriot є стаціонарною системою, що дає змогу росіянам з часом зосередитися на місці.
За словами офіційних осіб, є способи певною мірою замаскувати ці сигнали, але російські військові, очевидно, змогли з'ясувати приблизне місце перебування Patriot, дислокованого за межами Києва. І, власне, як повідомив командувач ВПС України Микола Олещук, перехоплення ракети відбулося там у ніч на 4 травня.
Тоді у Повітряних силах ЗСУ розповіли, що Кремль випустив ракету Х-47 з літака МіГ-31К, який піднявся у небо в Росії.
Що відомо про ракети "Кинджал" / Інфографіка 24 Каналу
Що відомо про збиття "Кинджалу": коротко
- Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат повідомив, що 4 травня Повітряне командування "Центр", яке опікується і Київщиною, супроводжувало МіГ-31К. І саме вони відпрацювали дивізіоном Patriot, який може збивати балістичні ракети.
- Згодом Юрій Ігнат пояснив, що росіяни зарано дізналися про цю успішну роботу, адже не хотілося так швидко публікувати інформацію.
- Ба більше, речник Повітряних сил ЗСУ тоді сказав, що радіти ще зарано. Адже Україні треба значно більше систем ППО, щоб захистити великі міста, об'єкти інфраструктури та атомної енергетики.