“Мені завжди було цікаво зрозуміти світ, зрозуміти сенс життя і, напевно, мистецтвом я займаюся як практикою в цьому напрямку”, - каже художник Олександр Клименко.

Ще у 80-ті, шалено захоплений точними науками та історією, юний Клименко, наважується ризикнути та піти в професійне життя іншим шляхом. Отримує освіту у Київському художньому інституті, але й там проявляє характер: долучається до створення легендарного сквоту "Паризька комуна", знаходить себе у фантастичному сюрреалізмі, відмовляється від класичного стилю живопису, втім, наголошує на важливості останнього.

“Будь-який сучасний художник, якщо він не буде навчатися спочатку на класичному живописі, то далі піти неможливо. Має бути база, потім вже буде надбудова”, - зазначає мистецтвознавець Ірина Дранікова.

“Я дуже щасливий, що мені не потрібно малювати якогось графа чи князя. І сидіти й вимальовувати маленьким пензликом його ніс, медаль.Коли з'явилася фотографія, то взяла на себе значну частину механічного відображення світу. Тому сьогодні художник - це творець”, - вважає художник Олександр Клименко.

У кожному циклі робіт - глибокий зміст, послання. В пошуках вражень Клименко відкриває для себе мандри закутками України, Європою, загадковою Індією. Через період нічного романтизму - картин в холодній кольоровій гамі - художник приходить до свого "Сонячного періоду". Сміливо експериментує і з формою. За принципом японських згорток спочатку малює довгі вертикальні картини, а потім, як сам зізнається, знаходить для себе ідеальну форму.

“Коло дуже чітко висловило ось цю ідею солярні, радості буття і космічності. Коло - у нього абсолютно немає меж, тобто це повна, нескінченна свобода і космізм, який мені дуже цікавий”, - пояснює свою роботу художник Олександр Клименко.

Бажання відкрити таємниці цивілізації через художні засоби Клименко не залишає. Поєднує власний живопис з фотографією, текстами старовинних манускриптів, гравюрами.

“Те, що в нього з’являються абсолютно нові серії в нових технологіях, нових техніках, - це говорить про Клименка як активного актуального художника”, - вважає художник Олег Тістол.

Не залишає осторонь і української теми. Надихається природою від Криму до Карпатських гір, у власний спосіб передає любов на полотнах.

“Я вважаю, що по-справжньому українськість в мистецтві з'являється сама собою. Не тоді, коли ти хатки малюєш чи соняшники, а тоді, коли в таких речах просвічує твоя українська душа”, - розповідає художник Олександр Клименко.

Прагнення осягнути нові горизонти, зізнається Клименко, у його творчості - ключова тема. Втім, у які кольори, форми та техніки це виллється наступного разу - не знає, як і завжди - кидає вибір на рулетку долі.