На Олімпійських іграх медалі у біатлонній змішаній естафеті розігрувались лише вдруге – у Сочі тріумфувала збірна Норвегії.

Читайте також: Біатлоністка Валя Семеренко розповіла про причини провалу у мас-старті на Олімпіаді

Цього разу на першому етапі найкраще виступила представниця Італії Луіза Вітоцці, яка на кілька секунд випередила німкеню Ванессу Хінц та представницю Франції Марі Дорен Обер (усі троє обидві стрільби відпрацювали чисто). Українка Ірина Варвинець з одним додатковим патроном передала естафету 10-ою з відставанням у 34,5 секунди, причому половину з цього програшу припали на останні два кілометри дистанції.

На другому етапі лідерство перехопила збірна Німеччини, за яку бігла Лаура Дальмаєр. Витративши всього один додатковий патрон, вона на 30 секунд відірвалась від італійки Доротеї Вірер та на 32,6 секунди – від білоруски Дар'ї Домрачевої. Франція опустилась на 4-у позицію через невдалу стрільбу Анаїз Бесконд, а одні з фаворитів, збірна Норвегії – на 10е. Натомість Юлія Джима підняла нашу збірну на 6-е місце, щоправда, з відставанням майже у хвилину.

Читайте також: Феноменальний біатлоніст Фуркад завдяки фотофінішу здобув "золото" Олімпіади у мас-старті

Після цього настала черга чоловіків (нагадаємо, у змішаній естафеті жіночий етап – 6 км з двома стрільбами, а чоловічий – на 1,5 км більше). Німеччина зберегла свою півхвилинну перевагу зусиллями Еріка Лессера, італійці залишились другими, натомість чудеса швидкості та влучності демонстрували француз Дестьо та норвежець, олімпійський чемпіон у мас-старті Йоганнес Тінгес Бьо, піднявши свої команди на 3-е та 4-е місце одразу за італійцем. На 5-му місці третій етап завершили білоруси, а Дмитро Підручний зберіг для України 6-у позицію і примарні шанси на медаль – відставання від лідера складало 1 хвилину та 8 секунд.

Читайте також: Відправитися в Росію – не найкраще рішення, – Олімпійський чемпіон зі Швеції

Однак, як це часто буває, останній етап естафети перевернув все з ніг на голову. На стрільбі лежачи німець Арнд Пайфер підпустив головних конкурентів – француза Мартена Фуркада, італійця Домініка Віндіша та норвежця Еміля Егле Свендсена на відстань 6-16 секунд. До останньої стрільби лідером прийшов вже француз, який не залишив жодних шансів суперникам. На друге місце вийшла Норвегія, а от німецькому атлету довелось пробігти штрафне коло та піти на останні 2,5 км дистанції разом з італійцем. На фініші Віндіш тактично переграв Пайфера та виборов "бронзу" для Італії, "срібло" – у Норвегії, а тріумфатором стала Франція. Команда України фінішувала на сьомому місці, попереду чехів та олімпійських атлетів з Росії.

Результати:

1. Франція (0 штрафних кіл + 4 додаткові патрони) 1:08:34,3
2. Норвегія (1+11) +20,9
3. Італія (0+7) +26,9
4. Німеччина (1+7) + 27,2
5. Білорусь (0+3) + 55,5
6. Фінляндія (0+3) + 1:03,9
7. Україна (0+5) + 1:12,1