Експерти прийшли до висновку, що чим більше підприємство, тим більша ймовірність, що його очолює чоловік. Лише 6% жінок-бізнесменів керують великим бізнесом з числом співробітників понад 250.

Чоловіки, власники бізнесу, не схильні наймати на керівні посади жінок, відзначає гендерний фахівець Міжнародної фінансової корпорації Денис Торхов.

Як повідомляє Deutsche Welle, дослідження виявило й інші цікаві тенденції. До бізнесвумен частіше, ніж до чоловіків-підприємців, заходять з перевірками представники контролюючих органів. Експерти пояснюють, що жінкам важче починати бізнес через відсутність доступу до ресурсів.

"Жінці важче взяти кредит в банку, тому що їй нічого дати в заставу. Приватизація в Україні фактично пройшла повз жінок, і 95% капіталу зосереджено в руках чоловіках", — говорить керівник західного регіонального центру "Жіночі перспективи" Любов Максимович.

З усіх секторів української економіки найбільше жінок-підприємців задіяно в громадському харчуванні, торгівлі і послугах, а найменше — в будівельному бізнесі. Всього жінкам належить 22% бізнесу в Україну.

Дослідженням було охоплено близько 1,7 підприємств та 300 підприємців в 25 областях України.