Повідомляє 24 Канал з посиланням на The Independent. Лідери трьох країн НАТО, які межують з Росією, закликали союзників активніше зміцнювати оборону Європи.

Дивіться також Для чого Трампу Панамський канал, Гренландія та Канада – 51-м штатом: що взагалі відбувається

Чому країни НАТО не готові до війни з Росією без США

Лідери Латвії, Естонії та Фінляндії закликали Альянс припинити "нескінченні дебати" щодо того, як реагувати на загрозу з боку Росії. Вони заявили, що настав час посилити оборону Європи.

За їхніми словами, наразі НАТО "не готове" воювати з Росією без підтримки США.

Ми не готові. Це абсолютно зрозуміло... Ми не можемо просто сподіватися на ситуацію, коли США залишатимуться активно залученими в Європу,
– зазначив президент Латвії Едгарс Рінкевичс.

Прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал додала, що країни НАТО мають нарощувати свої оборонні спроможності.

У виданні зауважили, що Латвія, Естонія та Фінляндія є єдиними країнами НАТО, які мають спільний кордон з Росією. Цей кордон простягається від північного заходу Фінляндії до південно-східної частини Латвії, яка також межує з Білоруссю, яку Москва використовувала як плацдарм для вторгнення в Україну.

Крім того, Фінляндія, Естонія та Латвія є одними з тих, хто найбільше витрачає на оборону в НАТО у співвідношенні до їхнього ВВП.

Чому Європа вже на можливості допомагати Україні

Лідери трьох країн НАТО визнали, що Європа перебуває на межі можливостей допомоги Києву.

У виданні зазначають, що нездатність Європи захистити себе, особливо без підтримки США, підкреслює її труднощі у наданні подальшої військової допомоги Україні. За словами Рінкевичса, проблема полягає не лише в небажанні деяких країн постачати зброю Україні, але й у тому, що оборонна промисловість не здатна працювати на необхідному рівні.

Ми можемо надати Україні те, що можемо, але у багатьох випадках ми вже знаходимося на межі того, що у нас є,
– підкреслив президент Латвії.

Водночас прем'єр-міністр Естонії Крістен Міхал додав, що Європа повинна зміцнювати свою обороноздатність через загрозу з боку Росії та її неспроможність "бути демократією та діяти у світі, заснованому на правилах".

У статті зазначається, що три "прифронтові" європейські країни твердо переконані, що їхня безпека "залежить від успіху України".