"Одним із пунктів цієї резолюції попереджається про необхідність невідкладно надати свободу панові Луценко і панові Іващенко, у зв’язку із величезним терміном перебування у попередньому ув’язненні. Крім того, у цьому ж пункті зазначається, що пані Тимошенко потребує негайного обстеження незалежними медичними експертами та лікуванням поза межами пенітенціарної системи", - каже народний депутат БЮТ-Батьківщина Олена Бондаренко.

Генпрокурор з депутатами зустрівся. Та пояснив: утримують колишніх посадовців законно. А змінювати запобіжний захід на будь-який інший, не пов’язаний із позбавленням волі, ГПУ не уповноважена.

"Нам було сказано, що генеральна прокуратура не впливає на державне обвинувачення, так, ніби державне обвинувачення це не є прокуратура", - каже народний депутат, НУ-НС Тарас Стецьків.

"Жодним словом у резолюції парламентської ради Європи не прописано слово генеральна прокуратура. Вимоги народних депутатів про звільнення або зміну запобіжного заходу щодо Луценко і Тимошенко, то компетенція у цих питання належить виключно суду", - вважає речник Генеральної прокуратури Юрій Бойченко.

Щодо стану здоров’я Тимошенко у ГПУ повідомили: незалежні закордомедексперти найближчим часом оглянуть екс-прем’єра. Разом з тим, візит опозиціонерів у ГПУ розцінили як втручання у хід розгляду справ колишніх посадовців. Та нагадали, такі дії тягнуть за собою кримінальну відповдіальність.