Кажуть, дата обумовлена тим, що тепер країна живе за Конституцією 1996-го року, відповідно до якої вибори до парламенту відбуваються в останню неділю березня четвертого року повноважень Верховної Ради, адже термін каденції нардів знов становлять 4 роки, а не 5.

"Ми наполягатимемо, вносимо відповідні документи про те, що планові вибори до Верховної Ради за Конституцією, за якою ми тепер живемо, за старою новою, повинні відбутися 27 березня 2011 року, як і чорним по білому пише ця Конституція. І оскільки я чув у свій час і голова Верховної Ради, і лідери коаліції говорили про ідеальний для України сценарій, якби вибори відбувалися в один день, то було би добре 27 березня і президентські вибори 11 року провести", - каже заступник голови Верховної Ради, БЮТ Микола Томенко.

У провладних фракціях так швидко розставатися з депутатськими мандатами не поспішають, як і не квапляться позбавляти посади главу держави. Натомість спікер пропонує направити до Конституційного суду закон, який би дозволив провести вибори до парламенту восени 2012 року, а вибори Президента взимку 2016-го. Мовляв, жоден закон не має зворотної сили.

"Я запропонував прийняти проект закону зафіксувавши, що вибори ВР проводяться у вересні 5-го року повноважень Верховної Ради України і зафіксувати, що ВР матиме термін 5 років. Тому, що з наступного терміну ВР повинна перейти, якщо нічого не змінювати, на 4 роки", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Литвин передбачає, що зміни до Конституції щодо термінів повноважень народних депутатів і Президента можуть внести не раніше лютого наступного року у разі узгодженої позиції парламентаріїв.