Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на видання Wiadomosci. У Міжнародному кримінальному суді вже відреагували на цю заяву.
До теми У Польщі заявили, що заарештують Нетаньягу, якщо той приїде на річницю звільнення Аушвіца
Польща не арештовуватиме Нетаньягу під час його візиту
Польський уряд оголосив про свою готовність забезпечити вільну та безпечну участь високопоставлених представників Ізраїлю у майбутніх урочистостях з нагоди 80-ї річниці визволення концентраційного табору смерті Аушвіц-Біркенау. Пам'ятні заходи заплановані на 27 січня 2025 року.
Забезпечення участі ізраїльських лідерів в урочистостях 27 січня 2025 року розглядається польським урядом як частина висловлення поваги до єврейського народу, мільйони доньок і синів якого стали жертвами Голокосту, влаштованого Третім рейхом,
– мовиться в постанові, яку ухвалив уряд Польщі.
Водночас прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск наголосив на важливості безпеки для ізраїльських посадовців, які відвідують концентраційний табір Аушвіц. Туск зазначив, що для прем'єр-міністра, президента або будь-якого представника Ізраїлю важливо відчувати себе в безпеці під час таких візитів, особливо на знаменні річниці.
"Саме тому я попросив міністрів юстиції та закордонних справ підготувати відповідну постанову", – підкреслив Туск.
Варто наголосити, що просив не заарештовувати Нетаньягу під час його візиту в Освенцим і польський президент Анджей Дуда. В канцелярії Дуди зазначили, що польський президент хоче, щоб Нетаньягу зміг безперешкодно відвідати заходи з нагоди 80-ї річниці визволення концтабору Аушвіц, не боячись арешту за ордером Міжнародного кримінального суду.
МКС відреагував на рішення Польщі не затримувати Нетаньягу
У коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі речник Міжнародного кримінального суду Фаді ель-Абдалла зазначив, що МКС покладається на держави у забезпеченні виконання своїх рішень. Це стосується і Беньяміна Нетаньягу, на арешт якого видали ордер.
Це не лише юридичне зобов'язання перед судом відповідно до Римського статуту, а й перед іншими державами-учасницями. Якщо у держав виникають занепокоєння щодо співпраці з судом, вони можуть своєчасно та ефективно проконсультуватися з судом,
– сказав Абдалла.
Водночас речник МКС наголосив, що держави не можуть в односторонньому порядку визначати обґрунтованість правових рішень Суду. Адже в Римському статуті зазначено, що “будь-яка суперечка, що стосується судових функцій суду, вирішується за рішенням суду".
До слова, Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу 21 листопада 2024 року. Главу ізраїльського уряду звинуватили у воєнних злочинах та злочинах проти людяності, скоєних на палестинських територіях Сектору Гази силами Ізраїлю під час війни з ХАМАС.