Окупанти не полишають спроб відновити наступальні дії, щоб захопити Київ, Чернігів, Суми, Харків та Маріуполь. Через численні втрати командування ворожих військ, щоб хоч якось покращити ситуацію на фронті, продовжує формувати та переміщувати додаткові підрозділи збройних сил Росії до кордонів України.

Цікаво Як "успіхи" окупантів змінювались після початку вторгнення: інфографіка та карти

Окупанти намагаються відновити наступ

Через втрати 144-ї мотострілецької дивізії 20 загальновійськової армії Західного воєнного округу у військових комісаріатах Смоленської області розпочали активно укладати контракти. Окрім цього, для доукомплектування окупаційних підрозділів залучаються військовослужбовці, які повертаються із Сирії.

Також у прикордонні з Україною райони Гомельської області у Білорусі прибувають залишки російських підрозділів Східного воєнного округу та повітряно-десантних військ.

  • На Волинському напрямку окупанти не проводили наступальних дій. Однак досі є ймовірність участі у війні з Україною окремих підрозділів збройних сил Білорусі. За наявними даними, поблизу українсько-білоруського кордону перебувають до 4 БТГр зі складу ЗСБ.
  • На Поліському напрямку ворог здійснює повітряну розвідку в районах населених пунктів Глібівка, Лютіж і Лебедівка. Вздовж лінії зіткнення окупанти продовжують інженерне обладнання позицій та встановлюють мінно-вибухові загородження. Протягом дня загарбники здійснювали артилерійські обстріли в районах населених пунктів Калинівка, Горенка, Пуща-Водиця, Нові Петрівці, Романівка та північно-східної околиці Києва.
  • На Сіверському напрямку ворог, силами окремих підрозділів Центрального воєнного округу, продовжує зосереджувати сили та засоби, щоб спробувати відновити наступ.
  • На Чернігівському напрямку окупанти намагаються блокувати та зайняти Чернігів. Також вони проводили повітряну розвідку районів міста, ймовірно, щоб оцінити результати авіаційних ударів та виявити позиції підрозділів ЗСУ.
  • На Броварському напрямку загарбників зупинили. Вороги намагалися прорвати оборонні позиції українських військ, щоб вийти до північно-західної околиці Києва. Проте успіхом ці дії не завершилися.
  • На Слобожанському напрямку загарбники завдавали артилерійських ударів по Харкову. Провести активний наступ ворогу не вдалося.
  • У напрямку на Суми підрозділи 1-ї танкової армії не проводили активних наступальних дій. Основні зусилля окупантів зосереджувалися на блокуванні міста і нанесенні артилерійських та авіаційних ударів по об'єктах цивільної інфраструктури.
  • У напрямку на Ізюм загарбники спробували прорвати оборону українських військ у районі населених пунктів Донецьке, Топольське, Кам'янка. Там досі тривають бої.
  • На Донецькому напрямку загарбники обстрілюють підрозділи ЗСУ на переважній більшості напрямків. Основні зусилля вороги зосереджують на захопленні населених пунктів Рубіжне, Сєвєродонецьк, Попасна, Верхньоторецьке, Мар'їнка та Маріуполь. Окрім цього, вони перегруповуються та нарощують угруповання для відновлення наступу. Окупанти активно проводять розвідку і намагаються просуватися вперед, не вступаючи в бій та минаючи позиції українських військ і місць спротиву.
  • У районі Попасної, за підтримки артилерії, загарбники продовжували спроби просунутись вглиб міста та закріпитися на раніше захоплених позиціях. Вороги не мали успіху та зазнали втрат.
  • Окрім цього, загарбники продовжують завдавати авіаційних та артилерійських ударів по об'єктах цивільної інфраструктури Маріуполя. Успіхів вороги не мають.
  • На Таврійському напрямку змін у складі та положенні загарбників не виявили.
  • На Південнобузькому напрямку окупанти продовжують інженерне обладнання позицій. Вороги намагаються відновити боєздатність і поповнити боєприпаси та ПММ, щоб підготуватися до відновлення наступу.

Варто подивитися – Українські захисники вкотре розбомбили окупантів