"Громадська організація оцінювачів майна, які виступають, у тому числі і за податкову оцінку, вирішили об’єднатись, — пояснив Президент ВГО "Асоціація оцінювачів України" Володимир Мироненко. — Це потрібно для того, аби висловлювати свою позицію не по одинці, а вже спільно".

Заявлена мета Федерації оцінювачів — підтримати урядові ініціативи, зокрема щодо прозорої системи оцінювання майна для оподаткування.

Введення постанови Кабінету міністрів України №231 дозволить встановити більш жорсткий контроль на ринку оцінювання. Кожен виконаний звіт суб’єктом оцінюючої діяльності згідно постанови повинен бути зареєстрований в єдиній базі звітів фонду Держмайна. Тому, коли нотаріус проводить угоду при відчуженні майна, він звіряє наявність звіту в цій базі зі звітом, який йому приносить замовник. І коли він бачить, що ці звіти співпадають по номеру та результатам оцінки, тоді він проводить угоду,
— пояснює голова Виконавчої ради ВГО "Асоціація оцінювачів України" Костянтин Черниш.

Делегати з"їзду звернулися з резолюцією до в.о. Президента України Олександра Турчинова, Уряду та Фонду держмайна про необхідність збереження постанови Кабміну № 231.

"З’їзд оцінювачів — це велика кількість людей, які під цією резолюцією підписались, — розповідає оцінювач майна та майнових прав Максим Вакуленко, — Відповідно, ця резолюція буду передана до Міністерства юстицій України. Тому що наша думка має бути врахована".

Оцінювачі майна побоюються, що в результаті політичних змін постанову Кабміну можуть скасувати, — пояснили делегати з’їзду.
Учасники з’їзду планують занести підписану резолюцію до Мін’юсту.