Він присвячений не лише Дмитру Коцюбайлу, а й усім добровольцям російсько-української війни. Він виготовлений із кортенової сталі, такого ж металу, як і Меморіал Героїв Небесної Сотні. Напис на ньому каже: "Нехай не заржавіють наші серця".

Важливо З 18 років на війні, перший Герой України з добровольців: біографія легендарного "Да Вінчі"

Україна існує завдяки Героям

На відкритті фонтану було багато людей. Серед тих, хто прийшов на урочисту подію, були мер міста Андрій Садовий та голова ОВА Максим Козицький, Всеволод Кожемяко, а також наречена героя, керівниця медичної служби "УЛЬФ" 1 ОМБ "Вовки Да Вінчі" Аліна Михайлова.

Вода має пам’ять. А символізм вибору місця у тому, що навпроти є Король Данило, який заснував наше місто. І наше місто може існувати завдяки таким Героям, як Дмитро. Ці люди творять історію. Вони з нами і є в нашій пам'яті,
– сказав Андрій Садовий.

На відкритті Максим Козицький підкреслив, що українці повинні пам'ятати про тих, заради кого ми живемо, а також від найменшого віку знати імена Героїв.

Історію творять люди, приклади дають люди, але у тих людей є імена. Ми маємо пам’ятати Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла. І наші діти мають знати імена героїв,
– наголосив він.

Наречена "Да Вінчі" Аліна Михайлова підкреслила, що українські добровольці – це наш феномен, яким пишаються не лише в Україні, а й закордоном. "Це ті люди, які стали на захист нашої країни з самого початку вторгнення Росії, щоб ми на 9-й рік війни мали можливість відкривати фонтан пам’яті "Да Вінчі", – сказала вона.

У Львові відкрили фонтан, присвячений "Да Вінчі" та всім добровольцям: відео

Фонтан символізує силу духу українських воїнів

Згодом у своєму телеграм-каналі Андрій Садовий додав, що фонтан символізує силу духу українських воїнів, з якою вони виборюють незалежність та саме існування України.

Сьогодні відкрили у Львові фонтан, який ми вирішили присвятити Герою України Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу та усім добровольцям російсько-української війни. Струмені води, які пробиваються крізь кортенову сталь, символізують силу духу наших воїнів. Міцнішу за метал та ворожу броню. З цією силою захисники очищають нашу землю від бруду окупантів,
– написав мер Львова.

Максим Козицький згодом також додав: "Кажуть, коли людина молода – у ній б’є фонтан життя. Дмитро Коцюбайло, "Да Вінчі", і сам був стихією. Він фонтанував своїми ідеями та вчинками й бадьорив ними інших".

Він побажав, щоб навколо фонтана вирувало життя, щоб простір довкола нього став "місцем живої пам’яті і щирих розмов". На згадку про Героя України та всіх, кого держава втратила у розквіті сил.

У Львові відкрили фонтан, присвячений Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу / Фото з телеграм-каналів Андрія Садового та Максима Козицького

Що відомо про Дмитра "Да Вінчі" Коцюбайла: коротко

  • Герой-доброволець став на захист України ще у 2014 році, коли йому було лише 18 років. Для цього він кинув навчання та з Майдану пішов на фронт. Обороняв Україну у складі Добровольчого українського корпусу "Правий сектор".
  • У 2015 році на Донеччині, поблизу Пісків, "Да Вінчі" отримав важке поранення танковим снарядом. На реабілітацію йому знадобилося 3 місяці, після чого Коцюбайло повернувся на фронт.
  • З часом Герой став командиром 1-ї окремої штурмової роти "Правого сектору", а у 2021 році Володимир Зеленський присвоїв "Да Вінчі" звання Героя України.
  • Цікаво, що після отримання звання Героя України Коцюбайло зазначив у фейсбуці, що того дня нагородили усіх добровольців. Кожного, хто у 2014 почав захищати Україну.
  • Після початку повномасштабного вторгнення він воював на Київщині та у Запорізькій області. Брав участь у деокупації Балаклії та захищав Бахмут.