Як зазначив очільник МЗС Дмитро Кулеба у коментарі "Радіо Свобода", пандемія ускладнює все. Водночас дипломатія загалом зараз переживає особливий час, коли всі контакти перейшли в онлайн.

Важливо Іран висунув Україні вимоги щодо збитого літака МАУ

Але я би сказав, що суттєво на переговори саме з цього питання вона не впливає. Тобто все, що необхідно вирішити для досягнення мети, можна вирішити навіть у таких умовах,
– підкреслив міністр.

Зокрема в середу, 15 квітня, Кулеба з міністрами закордонних справ Канади, Швеції, Афганістану та Великобританії провели телефонну конференцію, під час якої обговорили й це питання.

Зверніть увагу! Внаслідок катастрофи МАУ в Ірані найбільше загинуло громадян Канади, Швеції, Афганістану та Британії. Ці країни та Україна створили Міжнародну групу з координації допомоги жертвам катастрофи

"Зійшлися на тому, що в жодному з ключових питань пандемія нам не стане на заваді. Десь просто доведеться придумати більш креативні способи вирішення логістичних завдань", – додав він.

Також очільник МЗС запевнив, що позиція України щодо розслідування катастрофи не змінилася. І офіційний Київ працює на результат, тісно співпрацюючи з колегами.

За його словами, мета залишається незмінною:

  • встановлення справедливості,
  • виплата компенсацій родинам,
  • повне, незалежне та прозоре розслідування,
  • відповідальність за збиття літака, згідно з нормами міжнародного права.

"Все це робиться задля того, щоб хоч якось допомогти родичам та близьким загиблих подолати той біль і те горе, в якому вони живуть вже сто днів. Бо вони заслуговують на справедливість. Я вас запевняю, що нікому навіть на думку не може спасти якось зрадити цих людей чи діяти нескоординовано з іншими партнерами", – резюмував Кулеба.

До теми Авіакатастрофі МАУ в Ірані 100 днів: 5 країн зробили спільну заяву

Авіакатастрофа літака МАУ в Ірані: коротко

Катастрофа, МАУ, Іран, інфографіка, авіація, ракета
Що відомо про авіакатастрофу літака МАУ в Ірані / Інфографіка 24 каналу