На шляху до європейських стандартів, Україна також ввела квоту відведення певної кількості місць у парламенті для жінок. Черненко вважає, що збільшення кількості жінок позитивно вплине на роботу Ради.

Це європейська практика, багато країн через це пройшли і вони мають сьогодні тверді квоти для участі жінок у виборах. Це теж був процес пов'язаний у Європі з вирівнюванням прав чоловіків і жінок. Європейський досвід показує, що такий парламент є більш професійним і більш дієвим, – вважає кандидат у нардепи.

Також він зазначив, що жінок було би набагато більше, якщо б не мажоритарна система. Адже на мажоритарних округах перемогли лише 2 жінки.

Крім того, політик прокоментував чутки щодо розподілу портфелів в уряді. Він вважає, що неправдива інформація навмисне вкидається у ЗМІ, щоб збурювати громадську думку.

Олександр Черненко працює в складі групи, яка займається змінами у виборчому законодавстві. Він розповів, які реформи очікують у цій сфері.

Ключові зміни в парламентських виборах – це відмова від мажоритарки, посилення відповідальності партій за порушення, за незаконну агітацію. Щодо місцевих виборів – вибори мерів великих міст пройдуть у два тури, за умови якщо в першому турі жоден з кандидатів не набере 50% і більше. Також буде скорочуватися склад місцевих рад. Також дійшли згоди що вибори у сільскі ради відбуватимуться по мажоритарній системі. Вибори в обласні, районні і міські ради, залежать від того, які будуть зміни у конституції щодо повноважень цих органів, і вже від цього будемо формувати виборчу систему, – розповів кандидат у нардепи.