"Я не приймаю формулу стосовно того, що в опозиції, як і в жінок, один день в році - 8 березня. Розумієте, жінок треба шанувати не тільки 8 березня, а кожен день. Так само і опозиція не лише в середу повинна захищати свої права і права українського народу", - каже заступник голови Верховної Ради Микола Томенко.

"В Україні має діяти такий принцип: опозиція говорить, апелює, аргументує, закликає, застерігає, а ті, хто взяли на себе відповідальність і стали більшістю, вони повинні приймати рішення і нести відповідальність за ті рішення, які вони приймають", - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

В меншості апелюють: наразі єдиним способом стримати провладні фракції від самовільного ухвалення рішень є лише блокування парламентської трибуни. Відтак, аби забезпечити більш цивілізовані правила впливу на більшість, опозиціонери навіть закон про захист самих себе написали.

"До речі, це напевно би стало тестом на здатність більшості співпрацювати з опозицією. Всі ми розуміємо і більше суспільство розуміє, чому така політика залякування і терору почала здійснюватися в Україні. Це спроба залякати опозицію", - каже народний депутат, фракція "НУ-НС" Тарас Стецьків.

Раніше треба було за власні права боротися, а не чекати поки дубовим кріслом голову розсічуть, - докоряють опозиціонерам політологи.

"Ці речі треба робити в простий основний момент: всі були можливості і підстави, коли приймався новий регламент. От вони дали можливість прийняти регламент, який порушував Конституцію і потім створилася коаліція тушок, потім КС освятив багато інших речей, включаючи цікаве повернення до конституції 96-го року", - каже політолог Віталій Бала.

Найближчим часом меншості не стане легше жити, кажуть політологи. Мовляв, влада взяла курс на "зачистку" пост-помаранчевого опозиційного поля від головного опонента - Юлії Тимошенко.

"Не посадять, бо це дійсно викличе протидію. В світі всі розуміють, що відбувається, і в нас це додасть їй додатковий рейтинг. Тобто, основна ідея полягає в тому, щоб дискредитувати. Можливо, щоб почати справу, щоб не допустити до майбутніх виборів - ну це якщо міркувати логічно", - каже професор політології НаУКМА Олексій Гарань.

А насправді може бути все, що завгодно, - кажуть експерти. Єдине, що залишиться незмінним - це тиск на опозицію з боку влади. Відтак, без врахування помилок минулого та нових ідей боротьби, реваншу меншості не досягнути.