На цьому наполягає партія Християнсько-демократичний союз, яка провела чергове засідання Асамблеї. Політичні війни та вибірковість правосуддя перешкоджають вирішувати соціальні та економічні проблеми.
На Асамблеї делегати засудили політичні переслідування як явище, в тому числі і над колишніми урядовцями, нині опозиціонерами.
А тому, на думку членів партії, першим кроком у проведенні реформи має бути запровадження суду присяжних.
"Судова система сьогодні неповноцінна, вона повинна базуватись на судах присяжних, а самі процеси мають бути відкритими. Ні політики, ні судді, не повинні виходити за рамки повноважень, якими вони володіють", - зазначив Секретар ХДС, народний депутат Давид Жванія.
Окрім цього, на засіданні Асамблеї ХДС розглядали і нещодавно прийняту пенсійну реформу. Її партія вважає також неповноцінною. Делегати вважають, що зараз потрібна експертна оцінка того, наскільки прийнятий закон компенсує дефіцит коштів.
"Реформа має проводитись в декілька етапів,і має бути розтягнута в часі. Таке швидке прийняття реформи - це спроба оперативно вирішити оперативні проблеми, такі як дефіцит пенсійного фонду і отримання додаткових ресурсів з інших джерел", - акцентував народний депутат, член Колегії партії ХДС Володимир Марущенко.
В цьому контексті українському політикуму слід чітко стояти на євроінтеграційних позиціях. А тому партія є ініціатором створення Асоціації Християнсько-Демократичних Партій у Східній Європі. Як зазначила член Колегії партії ХДС Оксана Білозір, до Асоціації входять вісім країн пострадянського простору. Таким чином Регіональна міжнародна політична організація задекларувала себе у європейських структурах.
Християнсько-демократичний Союз в Україні - це регіональні представництва в усіх областях. Народні депутати групи "Право вибору" втілюють політику партії і у Верховній Раді.