Про це заявив у розслідуванні 24 каналу національний координатор Міжнародної організації праці (МОП) в Україні Сергій Савчук.

Дехто з експертів переконує, що після запровадження другого рівня пенсійної системи, розмір пенсійних виплат зросте. Щоправда, в країнах, які вже запровадили другий рівень, коефіцієнт заміщення (відсоток, що становить пенсія по відношенню до попереднього заробітку, який за Конвенцією МОП №102 має складати не менше 40%), не збільшувався. Йдеться про 30 країн світу.

Цікаво Україні не варто впроваджувати другий рівень пенсійної системи – Міжнародна організації праці

Наприклад, Сергій Савчук наводить Угорщину. В цій країні цей коефіцієнт упав на 12,5% для людей зі страховим стажем 20 років, а у тих, чий страховий стаж складав 30 років, він знизився ще більше – на 18%.

Наприклад, у Польщі коефіцієнт складав 67%, а після приватизації він зменшився до менше ніж 40%.

Подібна ситуація спостерігалась у всіх країнах, які запроваджували приватизацію пенсій. Тобто ми не маємо доказів того, що введення другого рівня може покращити ситуацію з розміром пенсій,
– резюмує Сергій Савчук.

В Україні дещо було зроблено щодо підвищення розмірів поточних пенсій, їх індексації. Безумовно, це позитивно вплинуло на виплати сьогоднішніх пенсіонерів.

Читайте також Пенсійний фонд можуть ліквідувати: що буде з пенсіями

Проте починаючи з 2016 року надходження до Пенсійного фонду суттєво скоротилися через зменшення розміру єдиного соціального внеску. Як наслідок, понад 40% загальних видатків Пенсійного фонду покриваються за рахунок державного бюджету.
Без збалансування солідарної пенсійної системи навряд чи можна говорити про введення пенсійного забезпечення другого рівня.

Що таке другий рівень?

Обов'язкова накопичувальна система. Вона передбачає щомісячні обов'язкові відрахування із зарплати (від 2 до7%, йдеться про поступове щорічне зростання відсотку виплат) до обраного платником сертифікованого недержавного пенсійного чи накопичувального фонду. В цих фондах гроші йдуть на рахунки де вони накопичуються, інвестуються та генерують дохід, який має збільшувати розмір пенсії.