Перегони дронів
Арабські шейхи полюбляють бавити публіку нестандартними і яскравими видовищами. Тож Дубаї прийняли перший міжнародний гран-прі для мультикоптерів. З півтори сотні учасників до фіналу дійшли 32 команди з різних країн.
Спеціально до чемпіонату арабські організатори спорудили яскраві підсвічені траси. Камери, встановлені на високошвидкісних дронах, здатних розганятися до сотні км/год, в реальному часі транслювали пілоту картинку на окуляри віртуальної реальності. Призовий фонд дроноперегонів склав один мільйон доларів, а головний приз у 250 тисяч зірвав 15-річний британець.
Потужні крихітні роботи
Що під силу не кожній дорослій людині — під силу роботам-"мурахам". Учені зі Стенфордського університету створили мініатюрних роботів, здатних взяти авто на буксир.
Ідею творці крихіток-силачів підгледіли у природи: у своїй розробці вони застосували досвід колективних дій мурах та принцип зчеплення кінцівок з поверхнею, як у ящірок-геконів. Результат праці науковців — команда з шести роботів, загальною масою 100 грамів, які, запрягшись в автомобіль, зуміли зрушити майже дві тонни на колесах з місця.
Читайте також: Вчені здійснили прорив у протезуванні, Google допомагатиме планувати відпустки
"Розумні" ліхтарі
Американські ліхтарі світитимуть пішоходам стільки, скільки вони самі "натупцяють". "Розумні" світлодіодні лампи EnGoPLANET уже незабаром можуть з'явитися на вулицях Лас-Вегаса. Працюватимуть вони від сонячних батарей, а крім того — від кінетичної енергії людей, які проходитимуть повз. Зона освітлення буде вимощена спеціальною плиткою, яка реагуватиме щоразу, як на неї наступатимуть перехожі.
У цілях економії кожен ліхтар буде оснащений сенсорами руху і вмикатиметься лише тоді, коли це необхідно. Окремі датчики визначатимуть також якість повітря, рівень вологості, моніторитимуть рух транспорту та вестимуть відеонагляд. Поруч з ліхтарями розробники планують облаштувати лавочки зі столиком та вмонтованим безпровідним зарядним пристроєм і Wi-Fi.