Про це повідомив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур, коментуючи засідання Робочої групи з питання обговорення законопроєктів 9162 "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції", яке відбулось 22 травня.

Читайте також Китайські вчені клонували трьох "суперкорів": з якою метою

"Запровадження квазіподатку передбачає акумуляцію колосальних коштів на рахунку сумнівної недержавної організації, яка витрачатиме їх на якісь нікому не зрозумілі цілі. Це створює великі корупційні ризики. Урядовцям разом з виробниками та переробниками молока треба разом сісти і напрацювати нову дорожню карту відродження галузі. А не подавати законопроєкт і постфактум запрошувати переробні підприємства обговорювати який новий збір", – зауважив Арсен Дідур.

"Ми маємо досвід подібного квазіподатку на роздільне збирання та утилізації упаковки. Тоді теж громадська організація через державну структуру збирала кошти. Куди вони поділись, ми не знаємо", – відзначив директор департаменту зовнішньоекономічних зв'язків та GR компанії "Лакталіс Україна" Володимир Мартинчук.

"Створенням нового галузевого фонду ми ставимо воза перед конем. У галузі чимало більш важливих проблем, ніж збір на просування молочної продукції. Наприклад прострочена заборгованість торгових мереж перед переробниками молока — близько 3 мільярдів гривень. Хай повернуть, і в молочній галузі з’являться гроші, в том числі, і на просування", — відзначив голова наглядової ради компанії "Молочний альянс" Сергій Вовченко.

Законопроєкт №9162 "Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо запровадження внеску на галузеве фінансування програм просування молочної продукції" передбачає запровадження збору в розмірі 0,5% від реалізації молочної продукції, а також її імпорту. Розпоряджатися коштами цього збору, як передбачається, буде "репрезентативна міжгалузева організація".