Ексюрист Українського Інституту національної пам'яті Сергій Рябенко розповів, що скаргу Київської міської ради щодо цього рішення розглядатиме Шостий апеляційний адміністративний суд. За його словами, текст документу є доступним в Єдиному державному реєстрі.

Читайте також Коломойський і Боголюбов подають позов проти США на 23 мільйони доларів: усі подробиці

Рябенко повідомив, що суддя у цій справі взагалі не врахувала постанову Шостого апеляційного суду, який ще кілька років тому встановив законність перейменування проспекту Московського на проспект Бандери. Він зауважив, що це відповідає усім чинним процедурам.

Обґрунтування самого суду мені "дуже сподобалося", адже суддя написала в рішенні буквально один абзац про те, що в пояснювальній записці до проєкту рішення КМДА начебто чітко не обґрунтовано, чому обрали саме такі назви,
– розповів юрист.

Однак він зауважив, що таке обґрунтування було в записці. Рябенко наголосив, що через перейменування навіть проводили громадське обговорення через інтернет-ресурс КМДА.

До теми Справа скандальної Нелі Штепи: хочуть допитати Порошенка та Яценюка

За його словами, там були біографічні довідки, зокрема про Степана Бандеру. Саме тому ті, хто брали участь в громадському обговоренні, мали можливість ознайомитись з цими матеріалами й усвідомлено віддати свій голос.

Перейменування проспекту Бандери: деталі

  • Окружний адміністративний суд Києва визнав неправомірним перейменування Московського проспекту у Києві на проспект Бандери. Зокрема, позов на рішення 2016 року подала спілка "Громадський контроль та порядок".
  • Через це представники міської влади Києва готують апеляцію щодо рішення ОАСК. Там вважають, що воно є абсолютно не обґрунтованим.
  • На рішення ОАСК вже відреагував депутат Володимир В'ятрович, який раніше очолював Український інститут національної пам'яті.