Проект прийшов представляти глава уряду. Микола Азаров пообіцяв - після ухвалення законопроекту зовнішня політика України стане прогнозованою та послідовною.

Микола Азаров (прем’єр-міністр України): “Головний елемент зовнішньополітичної прогнозованості і послідовності, який міститься в законопроекті - це однозначно підтвердження позаблокового статусу України, схваленого народом під час започаткування незалежності нашої держави”.

Втім, опозиція вщент розкритикувала як законопроект, так і самого Азарова, який зайшовши в ложу уряду, чомусь сів не в прем’єрське, а в звичайне крісло.

Анатолій Матвієнко (народний депутат, фракція НУ-НС): “Цей закон є похабцем зліплений, він є декларативним. Микола Янович, цей закон немає ніякого відношення до роботи уряду, і сьогодні представляючи його, ви демонструєте політику угодовства, тим більше я не знаю навіть чому прем’єр не сидить в кріслі прем’єра, а це крісло звільнене для кого? Для президента?”

Рекомендували не ухвалювати, а відправити документ на доопрацювання і у двох профільних комітетах.

Тарас Чорновіл (заступник голови комітету ВР у закордонних справах): “Позаблоковий статус не може бути фактором якоїсь цілі, мети. Це є фактор нашого сьогоднішнього підвішеного стану”.

Борис Тарасюк (голова Комітету ВР з питань європейської інтеграції): “Так звана позаблоковість робить Україну беззахисною перед зовнішніми загрозами. В Україні на одного жителя витрачається 25 доларів на оборону. В позаблоковій Швеції витрачається 606 доларів на одного жителя, отже порівняйте чи здатна Україна забезпечити свою обороноздатність самотужки”.

Під час розгляду президентського законопроекту у шпиль на куполі парламенту влучила блискавка, що в опозиції розцінили як черговий негативний знак для Глави держави. Та попри це, уже найближчим часом коаліція планує ухвалити законопроект вцілому.