Це рішення є частиною постійних зусиль, спрямованих на управління екологічним впливом цього виду, який викликає занепокоєння для місцевої дикої природи та екосистем. Як мовиться, заходи повинні включати "контрольоване полювання та стерилізацію".

Читайте також Вирішили з'їсти: у США мисливці впіймали гігантського алігатора – який у нього вигляд

Бегемоти Пабло Ескобара набридли колумбійцям

Адміністративний суд міста Кундінамарка зобов'язав Міністерство охорони навколишнього середовища Колумбії здійснити заходи, спрямовані на викорінення певних видів тварин у тримісячний термін.

Бегемоти не є рідними для Колумбії, вони опинилися там у 1980-х роках, коли сумно відомий колумбійський наркобарон Пабло Ескобар вирішив витратити частину своїх "кокаїнових" грошей на створення зоопарку у своєму маєтку, де мешкали різноманітні екзотичні тварини, зокрема чотири бегемоти,
– йдеться у повідомленні.

Суд підкреслив, що заходи повинні включати як контрольоване полювання, так і стерилізацію.

Як бегемоти з'явилися в Колумбії?

Після ліквідації Ескобара в 1993 році маєток націоналізувала влада Колумбії, а більшість мешканців звіринця розселили по зоопарках країни. Ось тільки гіпопотамів, прозваних "кокаїновими бегемотами", адже вони були куплені саме на гроші від продажу цього наркотику, не чіпали, тому що зловити і переселити 3-тонних тварин було непросто.

В результаті ті розбрелися по околицях покинутого маєтку і незабаром досить швидко розплодилися, адже для цього у них були ідеальні природні умови – відмінний клімат і ніяких природних ворогів, що загрожують їхньому життю.

Натомість вони процвітали – і зараз їх приблизно 170. Якщо залишити їх напризволяще, до 2039 року їхня популяція може досягти 1 418 осіб. За словами суддів, це становить загрозу для "екологічної рівноваги" території,
– зауважують експерти.

Попереджають, що бегемоти не мають природного хижака в Колумбії і є потенційною проблемою для біорізноманіття, оскільки їхні фекалії змінюють склад річок і можуть вплинути на середовище проживання ламантинів і капібар. Торік в місцевості їх оголосили токсичним інвазивним видом.

Крім того, бегемоти, як відомо, агресивні. У результаті колумбійська влада робить спроби впоратися з інвазивними тваринами.