На тлі таких заяв тисячі демонстрантів зібралися в Стамбулі 1 вересня, щоб висловити свій протест проти суперечливого нового закону, який, на думку критиків, може призвести до вбивства безпритульних собак по всій Туреччині. Яка ситуація зараз і що вирішили, розповідаємо далі!
Читайте також Всі були зв'язані й затиснуті: на кордоні Туреччини виявили контрабанду екзотичних тварин
Турки протестують проти закону щодо бродячих собак
Нове законодавство зобов'язує муніципалітети відловлювати безпритульних собак і передавати їх до притулків, де вони отримають щеплення і будуть стерилізовані або кастровані перед тим, як їх можна буде прилаштувати. Закон передбачає, що собаки, які відчувають біль, невиліковно хворі або становлять загрозу для здоров'я людей, підлягатимуть евтаназії.
У відповідь на широку громадську критику термін "евтаназія" було вилучено з нещодавно прийнятого закону, спрямованого на розв'язання проблеми безпритульних собак у Туреччині. Президент Реджеп Таїп Ердоган виступив на захист закону, стверджуючи, що він необхідний для вирішення "проблеми безпритульних собак", з якою стикається країна.
Протестувальники зібралися 1 вересня, щоб закликати до скасування суперечливого закону, тримаючи в руках плакати з написами "Притулки – це табори смерті" і "Скасуйте кривавий закон".
Бродячі собаки такі ж живі істоти, як і ми. Ми тут, тому що ми проти їх знищення,
– каже один із протестувальників.
Головна опозиційна Республіканська народна партія звернулася до Конституційного суду з проханням скасувати нещодавно прийнятий закон, трохи менше ніж через 2 тижні після його ухвалення.
Звіт, опублікований Асоціацією "Безпечні вулиці та право на життя", організацією, що займається ліквідацією безпритульних собак у містах, показує, що з 2022 року було зафіксовано 65 смертельних випадків, пов'язаних з нападами вуличних собак.
До слова, спочатку цей проєкт закону містив положення і щодо безпритульних котів, однак цей аспект був переглянутий після громадського обурення.