Близько півтисячі спецпризначенців долали смугу перешкод бігли естафету зі стрільбою з автомата, пістолета та метанням сльозоточивих гранат. Все заради крапового берета.

"Заради ось такого головного убору українські спецназівці готові навіть танк грудьми зупинити. Право носити краповий берет кожен боєць Внутрішніх військ здобуває буквально потом та кров’ю, адже це не лише головний убір, а ознака найвищої кваліфікації бійця спецназу", - каже журналіст Тетяна Самойлик.

Найскладнішим випробуванням стверджують військові є універсальний бій, адже битися новачку доводиться вже з визнаним "краповиком". I тут мало втриматися на ногах чотири хвилини, треба в умовах повного контакту продемонструвати техніку володіння рукопашним боєм і при цьому вести спаринг активно. До речі, якщо "краповик" програє, його можуть позбавити почесного берета.

"Вважаємо, що цей вид найбільше впливає на розвиток професійної підготовки військовослужбовців", - каже голова спортивного комітету внутрішніх військ МВС України Дмитро Грищенко.

Костянтину пощастило, саме в рукопашному бою він себе почуває як риба у воді.

"Оскільки я вперше беру участь в цих змаганнях, то стріляв погано і бігав теж погано, а битися – це моє по життю, я з шести років виступаю на різних змаганнях різного рівня", - каже учасник змагань Костянтин Мамонов.

Найважчий універсальний бій називають ще й найнебезпечнішим - без переломів та крові він рідко обходиться.

"Цього разу можна сказати обійшлись без серйозних травм, тільки вивих повний суглобу ліктьового та перелом носа, з іншими травмами також завозили в госпіталь, робили їм знімки, але там переломів не було, розтягнення, забої були", - каже лікар-травматолог Олександр Горбун.

Розбиті носи, синці та легкі травми, але переможці щасливі. Хоча з понад 200 претендентів отримати найвищу відзнаку - краповий берет пощастило лише п'ятнадцятьом. Одні радіють тільки новоспеченому званню, інші - вже п'ятому підтвердженню власних здібностей.

"Довго готувався - рік готувався. Це повністю комплекс тренувань, починаючи від бігових, силових, так само рукопашний бій, тобто всі тренера готували", - каже учасник змагань Руслан Хлистун.

"Ну, нічого немає легкого, але як для мене, то вже можна підвищувати рівень з кожним разом. Наскільки вистачає сил - настільки ми себе і перевіряємо", - каже учасник змагань Олексій Зубач.

Військові командувачі урочисто вручають кожному краповий берет - символ мужності, честі та відваги. За усталеною традицією, хлопці скидають чорні кепки й одягають омріяні берети. Далі на них вже чекає клопітка робота.