"Специфіка українського одягу - там дуже все однакове, ти ходиш як пінгвін. Завозиться усе таке середньостатистичне. Наприклад, щоб на концерти якось виглядати, ми використовуємо виключно секонд-хенд. У нас є двоє людей, два Костіка - басист і клавішник, які ідуть і на всю групу накупають ворох, ми потім то все для фотосесій", - каже лідер гурту "Скрябін" Кузьма.

Мітингувальники побоюються, що нардепи зроблять невигідним, ба, навіть неможливим цей бізнес. Зокрема, протестують проти намірів запровадити митне оформлення товарів поштучно.

"По нормативах митниці на розмитнення цієї машини дається 48 годин. Як за 48 годин можна перерахувати і оцінити 70 тис. одиниць одягу. Це ж неможливо. Всі фабрики, які працюють по збору секонд-хенду в Європі і відправляють його до України мають свій технологічний процес. Вони його пакують в кілограми. І жоден складальник англійський, європейський не перебудує свою фабрику, щоб це рахували поштучно", - каже власник складу секонд-хенду в Дніпропетровську Оксана Попач.

"А скільки нас пенсіонерів, які такі бідні, малоімущих, багатодітних, які за цими цінами не дозволять себе одягнути і своїх дітей одягнути", - каже пенсіонер Дмитро.

Водночас, противники секонду застерігають: ношений одяг може бути розплідником інфекцій, або ж навпаки викликати алергію після оброки дезінфікуючими речовинами.

"Ми не знаємо, які там хвороби. Для того, щоб захиститись, обробляється це все формальдегідом. І, знаєте, ну мені гидко", - каже голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

Захисники ж секонду стверджують, що головне купувати такі речі в легальних магазинах, а не на сумнівних торгових точках, тоді, мовляв, все буде гаразд.

"Наш товар принаймні обробляється двічі. Це на пунктах прийому товару і на пунктах сортування. Ви бачите, що в наших магазинах немає їдкого запаху неприємного. Газ, яким обробляється, він дуже дорогий, він гіпоалергенний і абсолютно нешкідливий для покупців. Ми самі її носимо. Всі живі, здорові і задоволені", - каже директор магазину Галина Поліщук.

Як повідомлялося, у проекті Податкового кодексу передбачається заборона імпорту секонд-хенду, мовляв він є конкурентом вітчизняній легкій промисловості і прикриттям контрабанди.