Парламентська криза
– Коаліційна угода була написана добре, але її треба переглянути та проаналізувати. на раді коаліції ми говорили про те, що необхідно проаналізувати, чому сталася парламентська криза. Адже коли один член коаліції виходить й переходить в опозицію – це криза. На нашу думку, це сталося через грубе порушення та знецінення правил публічного управління парламентом.
– Якщо порахувати, скільки членів коаліції проголосували за законопроект змін до Конституції щодо децентралізації, то це буде 185 чи 189 осіб. Все інше – доголосовано людьми, які руйнували і продовжують руйнувати українську державу.
Це говорить про те, що управління парламентом винесло в зал на голосування закон, який не мав права взагалі бути в залі, бо не знайшов консенсусу.
– Але хтось таким чином хоче задовольнити свої владні потреби. Три з п'яти фракцій коаліції були проти цього закону. За формальними ознаками він не мав бути в залі. Зал розірвало: цим скористалися вороги, провокатори та терористи.
Це криза через порушення правил публічного управління, через бажання узурпації влади.
– Насправді можна говорити про те, що хлопці своїм здоров’ям та життям, а парламентарі своїми принциповими позиціями зупинили повзучий конституційний переворот.
Розкол коаліції
– Нам дуже тяжко порозумітися, але ми даємо один одному шанс. Нас в коаліції тримає дві речі – війна в країні та відповідальність за те, що ця країна має вийти з економічної кризи та суспільної напруги. Кидати країну знов у вибори – було б нечесно по відношенню до цієї країни.
– Багато депутатів говорили, що цей законопроект не набере 300 голосів. Але ми вже зараз будемо ініціювати збір 150 підписів, щоб повернути цей законопроект у перше читання. Адже він "сирий" та шкідливий для держави.
Тиск на депутатів
– Я поділяю думку, що 5 осіб, які були виключені із фракції "Самопоміч" – це продукт тиску не одного місяця. Ми зараз шукаємо про це інформацію. Але щодо мене, я вважаю, що коли президент висловлює гіпотезу, що проти Конституції виступає три особи: президент іншої країни та керівники двох різних партій – це є тиск.