Новий Папа - консерватор

Новий Папа узяв собі ім'я Франциск, яке раніше не використовувалося. Під час першої промови Понтифік благословив вірян і попросив помолитися за попереднього Папу Бенедикта XVI та за нього.

Франциск став першим Папою-представником Ордену єзуїтів та першим Папою-неєвропейцем за більш ніж тисячоліття. Новий Понтифік - консерватор: він проти абортів, евтаназії та одностатевих шлюбів.

Ставши кардиналом, він відмовився від лімузина та не замовляв новий одяг, а попросив перешити той, що залишився від попередника. Він часто сам готує собі їжу. У молодому віці майбутній понтифік переніс операцію на легенях, утім, переконують у Ватикані, це не перешкоджає йому бути активним.

Окрім скромності та активної проповідницької діяльності, є в житті Понтифіка і темні плями. Йдеться про події 70-80-х років минулого століття, коли в Аргентині панувала військова диктатура. Критики Бергольо звинувачують його у співпраці з хунтою.

Новообраний Папа нібито нічого не робив, щоб полегшити долю народу та навіть був причетний до викрадення двох священиків. Сам Бергольо такі звинувачення відкидає. Натомість він закликає святих отців бути милосердними, а вірян - молитися та духовно вдосконалюватися.

День кардинала Франциска розпочинався о 4:30, а закінчувався, зазвичай, о 21. Він цікавиться оперою, любить футбол і танго. Крім того, Франциск - великий шанувальник письменників Хорхе Луїса Борхеса і Федора Достоєвського. В Аргентині його вважають "людиною діалогу і величезної мудрості". Утім радіють його обранню не лише на батьківщині.

Вихованець українця

Папа Франциск був вихованцем українського священика Степана Чміля, добре знайомий з ситуацією Української греко-католицької церкви.

Мав я нагоду з ним спілкуватись. Одне, що таке можу сказати... Значить, як ми прийшли, там вже звичайно на столі є поставлені карточки, де хто має сідати. Я його не знав. Я сів, хотів привітатись...дивлюся, що він з Аргентини... А він мені каже "Слава Ісусу Христу", - колишній глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар.

Урочиста церемонія вступу Папи Франциска на престол – інтронізація - відбудеться 19 березня. У ній візьмуть участь більше 160-ти іноземних делегацій.