Привести збройні сили у бойову готовність Кім Чен Ин вирішив через військові навчання США. Американці доставили у Південну Корею два бомбардувальники В-2, здатні нести ядерну зброю.

Відтак, Пхеньян свої дії мотивує тим, що США чинять постійні провокації біля кордонів та забороняють запускати супутники.

На знак протесту проти військових навчань Північна Корея у березні розірвала укладені з Південною Кореєю договори про ненапад. У відповідь Вашингтон, Сеул та Токіо заявили, що готові збити будь-які ракети КНДР.

КНДР перебазовує ракети середньої дальності дії на своє східне узбережжя. Пентагон перекидає системи протиракетної оборони на острів Гуам.

Раніше американці розмістили біля узбережжя Південної Кореї ракетний есмінець.

Щоправда, фахівці сумніваються, що північнокорейські ракети несуть загрозу для США.

"КНДР зараз не має потужностей, щоб зменшити ядерний заряд до таких меж, аби обладнати ним ракету і бомбити Вашингтон, Гуам чи Гаваї. В їхніх ракетах немає досконалих блоків наведення. Але Пхеньян уміло маніпулює суспільною думкою з допомогою своїх ракет", - вважає аналітик Андреа Бергер.

Одночасно з перебазовуванням ракет КНДР розширює свою ядерну програму. Країна відновлює роботу ядерних об'єктів у Йонбені, які були зупинені у 2007 році в обмін на продовольчу допомогу.

У Пхеньяні пояснили, що мета цього кроку - забезпечити країну електроенергією та зміцнити ядерний військовий потенціал КНДР.

Наразі невідомо, скільки саме ядерних зарядів має у своєму арсеналі Північна Корея. Жителі КНДР позитивно оцінюють ініціативу влади збільшити військові потужності.

"Депутати узаконили статус Кореї як ядерної держави. Я знову можу пишатися своєю країною. Ядерний потенціал країни, як сказав Кім Чен Ин, відтепер гарантуватиме мир та добробут наших громадян", - громадянка Північної Кореї.

Відносини КНДР з Південною Кореєю та США загострилися після того, як у лютому Північна Корея провела чергові - вже треті - випробування ядерної зброї. У відповідь на це ООН і Вашингтон запровадили нові економічні санкції проти КНДР.

Нині ж світова спільнота закликає офіційний Пхеньян відмовитись від провокаційних заяв, адже це лише посилить міжнародну ізоляцію країни.