Це переважно представники УДАРу Віталія Кличка, який отримав кредит довіри майже 14-ти % виборців, і "Свобода", яка отримала більше 10-ти % голосів виборців.

Тоді як від Партії регіонів, яка станом на 2 листопада, набрала трохи більше 30% голосів, до парламенту потрапляють переважно колишні-теперішні депутати. Так само стару гвардію заведе до парламенту й Об'єднана опозиція з результатом в майже 26 % та комуністи, які поліпшили результат порівняно з 2007 роком вдвічі - за них проголосувало понад 13% українців.

Непарламентська реакція на вже парламентську "Свободу" не забарилася. Зокрема, у штабі Партії регіонів майбутніх колег охрестити ксенофобами, фашистами і неонацистами.

Ви подивіться історію “Свободи” за останні 10 років. Захід в шоці взагалі від “Свободи”. А що таке націоналізм? Це не неонацизм?Коли кажуть - москалів і жидів повісимо? Це не Тягнибок говорив? Повісимо євреїв – це не фашизм?”, - заявив віце-прем‘єр-міністр України Борис Колесніков.

Доволі високий результат "Свободи" політологи пояснюють відсутністю графи в бюлетенях "проти всіх". Мовляв, підтримка провладної партії, як і об`єднаної опозиції, в суспільстві падає.

Ми не є антисемітською партією, ми не є ксенофобською партією. Всі ці розмови - це просто заангажовані вигадки, - відповів на закиди лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок.

Результати за партійними списками практично збіглися з екзит-полами, чим забезпечили красиву картинку прозорості волевиявлення для народу і спостерігачів, про що одразу і заявила влада. Але, як розподіляться старі-нові фракції у Раді сьомого скликання, вирішуватимуть результати по одномандатних округах.

Ймовірний склад Верховної Ради:

За опрацьованими ЦВК даними - у майбутньому парламенті вимальовується така розстановка сил: із 450 місць - 186 місць відходить Партії регіонів, 105 - "Батьківщині". УДАР зможе привести 40 своїх депутатів, комуністи - 32. "Свобода", яка до останнього боролася за кожного свого мажоритарника, займе 37 крісел. Ще 43 мандати отримають самовисуванці, 7 - представники інших партій.

Втім, переговорів з іншими партіями не уникнути навіть регіоналам. Для створення більшості необхідно 226 голосів. В Партії регіонів кажуть - готові подати руку практично всім.

Об'єднана опозиція планує спільно голосувати зі "Свободою"

УДАР Віталія Кличка чітко певний - співпраці з регіоналами і комуністами у нього не вийде, втім, стримано там оцінюють і перспективи співпраці з "Батьківщиною" та "Свободою".

Як опозиціонери вміють домовлятися, вони продемонстрували ще напередодні виборів. Коли безуспішно намагалися виставити узгоджених усіма силами кандидатів на мажоритарних округах. В результаті, в багатьох округах опозиція була представлена щонайменше двома-трьома кандидатами, подекуди навіть від однієї партії. В результаті - розпорошили голоси опозиційно налаштованих виборців та полегшили перемогу провладних кандидатів.