Про існування такого плану він заявив ще у понеділок на засіданні РНБО. Глава держави дав можливість терористам та сепаратистам скласти зброю.
Бойовикам організують коридор для того, аби вони покинули Україну
Бойовикам організовують коридор для того, аби вони покинули Україну. Правоохоронним та військовим органам доручили взяти під контроль російсько-український кордон.
Ми очікуємо дуже скоординованих дій представників української влади і рішуче схвалення мирних ініціатив президента. Такі рішення дадуть можливість мирного вирішення ситуації на Донбасі, - сказав Президент України Петро Порошенко.
РНБО доручила уряду провести демаркацію кордону
Окрім розмов про мирне врегулювання, на засіданні Ради національної безпеки та оборони вирішили провести односторонню демаркацію українсько-російського державного кордону.
Також розглянули можливість введення воєнного стану, однак далі розмов – справа не пішла
Після аналізу тих пропозицій, які надані. Чи є в тому необхідність, чи воно допоможе змінити ситуацію на Сході держави про це буде окремо повідомлено після окремого аналізу і після відповідного рішення РНБО, - секретар РНБО Андрій Парубій.
Депутати вимагають ввести воєнний стан на Донеччині та Луганщині
Натомість, у Верховній Раді і досі вимагають від РНБО введення воєнного стану.
За таке рішення готові проголосувати Свобода, УДАР, Батьківщина, і навіть дехто з позафракційних.
Наша фракція виступає з ініціативою, як і ціла низка інших фракцій про введення воєнного стану на території двох областей, Луганській і Донецькій. Це дозволить в максимально короткий термін достатньо оперативно реагувати на прояви тероризму, - голова фракції ВО "Батьківщина" Сергій Соболєв.
Я не бачу іншої можливості, аніж запровадження військового стану, оскільки ми фактично маємо військову операцію, яка не відповідає положенням закону про АТО, - народний депутат, позафракційний Володимир Литвин.
Мирне врегулювання кризи на Сході контролюватиме Ірина Геращенко
Для пришвидшення врегулювання ситуації на Сході Порошенко навіть вигадав нову посаду - уповноваженого президента з мирного врегулювання конфлікту на Донеччині та Луганщині.
Досить несподівано на неї призначили Ірину Геращенко, народного депутата від фракції УДАР.
Прагнення президента України – це мир, це повернення спокою в усі регіони України, і тут ми насправді маємо шукати діалог з жителями Донецька та Луганська, але,очевидно, що це мають бути ті люди, які мають авторитет, ті люди, які там мають повноваження і люди, які можуть там працювати на пошук компромісу, - уповноважена Президента з мирного врегулювання ситуації в Донецькій та Луганській областях Ірина Геращенко.
Прошенко пропонує ввести зміни до Конституції щодо децентралізації
Власне, сам план мирного врегулювання президент оприлюднив лише у п’ятницю.
Головний меседж Порошенка - внесення змін до Конституції щодо децентралізації влади. Проведення Позачергових місцевих і парламентських виборів. Кандидатури ж керівників обласних державних адміністрацій будуть узгоджуватися з представниками Донбасу.
Президент хоче звільнити заручників та амністувати тих, хто складе зброю
Окрім того на кордоні планують звільнити усіх заручників та створити десятикілометрову буферну зону.
Це буде короткий шанс для того щоби ті, хто протистоїть законній владі України. Склали зброю, звільни захопленні приміщення. Припинили озброєний опір, якщо цього не відбудеться протягом тижня, ті, хто не прийме умови припинення вогню, повинен бути знищеним, - Президент України Петро Порошенко.
Мирний план схвалила легітимна влада Луганщини та Донеччини
Такий мирний план схвалила легітимна місцева влада проблемних регіонів і готова працювати у цьому напрямку. А от із терористами в діалог ніхто вступати не збирається. Натомість, найбагатша людина України Рінат Ахметов закликає сісти за стіл переговорів із бойовиками.
Найстрашніше – страждають і гинуть люди. Донбас потребує миру. А в Києві кажуть, що ніколи не сядуть за стіл переговорів з терористами. Тоді війна буде продовжуватись вічно, - найбагатша людина України Рінат Ахметов.
Терористів треба знищувати, а не вести з ними переговори, – Огризко
Натомість, колишній глава МЗС Володимир Огризко каже, що ні в якому разі неможна шукати спільної мови з терористами. Мовляв, це головна ціль Кремля.