Боротьба за перемогу:

Це столичний округ номер 223, де за депутатський мандат б'ються самовисуванець Віктор Пилипишин та свободівець Юрій Левченко. Поки окружна виборча комісія затягувала з підрахунком голосів, у приміщенні встигли виламати двері та розпилити сльозогінний газ. Автобуси підвозили молодиків кримінальної зовнішності до входу в ОВК.

Тимчасом свободівці займали оборону всередині. За їхніми даними, самовисуванець Пилипишин програв опозиціонеру Левченку майже тисячу голосів, хоча за офіційними даними на кількасот голосів виграє. Тому, за версією “Свободи”, ОВК, начебто підконтрольна Пилипишину, намагалася зіпсувати бюлетені за свободівця і переписати протоколи. Версія Пилипишина - роботу комісії зриває "Свобода".

Головою окружкому Пилипишина-Левченка до п`ятниці був Юрій Литвишко - представник партії "Братство", яка представлена в усіх 225 окружкомах. Лідер партії розповідає, як це все працює.

Сутичка на 215-му окрузі

Це вже 215-й округ. У четвер ОВК оголосила тут перемогу свободівця Андрія Іллєнка над самовисуванкою Галиною Герегою з різницею менше 200 голосів. Хоча перед цим комісія затягувала з оприлюдненням результатів за перевіреною схемою - відправляла дільничні комісії на уточнення протоколів.

Ми готувалися до виїзду в ОВК, до мене підійшов заступник мій - заступник голови ДВК, він представник від Гереги, і запропонував мені там трохи в бік відійти поговорити. І сказав мені: "Ви б не хотіли заробити гроші? Є можливість". Я кажу: "А яким чином?". Він: "Ну треба там переписати протоколи. Поміняти. 4 тисячі доларів за це." Я йому сказав, що я таким не займаюсь, а він каже: "Ну 5 тисяч, - каже голова ДВК №800317 Ігор Криниця.

Ще один столичний округ, який не оминули скандали - під номером 211. Тут опозиціонер Сергій Терьохін перемагає регіонала Ігоря Лисова.

В окрузі Терьохіна-Лисова по-новому рахувати зобов`язали понад 40 дільниць. Подібну схему кандидати застосували у ще одному столичному окрузі, де опозиціонерка Ксенія Ляпіна перемагає самовисуванця Олександра Супруненка. Різниця у понад 8 тисяч голосів між кандидатом від “Батьківщини” Віктором Романюком та регіоналкою Тетяною Засухою в окрузі на Київщині не завадила останній оскаржити голосування на програних дільницях. Туди начебто не змогли потрапити спостерігачі від Партії регіонів. У комітеті виборців кажуть, суди - один із шляхів для мажоритарника зробити програні вибори переможними.

Скандал у Первомайську

Змінився переможець після обробки 100% протоколів в окрузі номер 132, що в Первомайську Миколаївської області. У вівторок зранку сайт ЦВК депутатський мандат віддавав висуванцю “Батьківщини”, а вже ввечері переможцем став регіонал.

Окружну виборчу комісію двічі штурмував "Беркут" зі сльозогінним газом. Бійці спецпідрозділу прийшли за оригіналами протоколів дільничних комісій з мокрими печатками. У міліції кажуть: все законно, бо вилучити їх постановив суд. В опозиції стверджують: таким чином провладний кандидат хоче підправити офіційні документи під електронні дані - введені в систему "Вибори".

Все таки - це, що діється - це кримінальні злочини. І скільки б грошей зараз членам комісій не дали, я думаю їм доведеться відповідати, - вважає голова Комітету виборців України Олександр Черненко.

У столичній ОВК Пилипишина-Левченка після зміни Центрвиборчкомом голови окружної комісії підрахунок голосів пішов швидше. Однак, на деяких округах правдиві результати виборів вже встановити неможливо, визнають у ЦВК. Тут не виключають, що голосувати подекуди доведеться по-новому.

Кроком назад парламентські вибори в Україні назвала низка міжнародних спостерігачів. З огляду на зловживання владою та занадто велику роль грошей на цих виборах місія ОБСЄ вважає, що демократичний процес в Україні пішов зворотнім шляхом.