Після цього знадобиться ще три тижні для обрання уповноваженого з прав людини. Згідно із законом, право висунути свого кандидата мають 113 депутатів та голова Верховної Ради. До слова, спікер зі своїм висуванцем уже визначився, втім кого пропонуватиме наразі не конкретизує.

“В душі, в серці, в мізках визначився, але ви розумієте, що треба побачити чи візьмуть 226 осіб бюлетені, і чи мінімум із цих 226 людей, які візьмуть бюлетені 226 поставлять хрестик, або іншу позначку, яка буде свідчити про підтримку. Я б хотів, щоб тут не було збурень і щоб це питання ми боронь Боже не винесли за межі України”, - каже голова Верховної Ради Володимир Литвин.

Хоч офіційно на посаду омбудсмена ще ніхто не зареєстрований, серед претендентів називають колишнього генпрокурора Геннадія Васильєва та керівника харківської правозахисної групи Євгена Захарова.

“В нашій фракції офіційно це питання не розглядалося, що стосується пропозицій, які надходять зі всіх сторін - подивимося, хто офіційно знайде відповідну підтримку депутатів чи спікера парламенту, для того, щоби бути висунутим на цю посаду. До Ніни Іванівни особливих претензій не має, тому вона може бути висунута знову на цю посаду”, - каже лідер фракції Партії Регіонів Олександр Єфремов.

“Стосовно Ніни Карпачової, я знаю, вона багато доброго робила і робить, багато не зробила. Мені здається, наскільки я поінформований, нас українців 45 мільйонів і 164 тисячі, мені здається в нас достатньо відомих правозахисників і громадських організацій, щоб уповноважений з прав людини не працював більш як 14 років”, - каже віце-спікер Верховної Ради Микола Томенко.

Ніна Карпачова на посаді уповноваженого з прав людини вже три каденції, починаючи з 1998 року.