Серед причин називали і політичні події, і економічні негаразди, зрештою, українська влада знайшла пояснення - Європа буде на канікулах.

“Перш за все, це пов'язано з виборчою кампанією, з тими проблемами, які виникли, не в плані мажоритарних округів, а в плані технічних, тобто, умовно кажучи - вибори затягнулися, підбиття підсумків затягнулося, а ви знаєте, що католицьке Різдво наступає раніше, і це, власне, якраз той період, коли вже фактично дуже важко з періоду оцінок до періоду підготовки провести це засідання в цьому році”, - сказав віце-прем’єр-міністр України Валерій Хорошковський.

“Це нечесне пояснення, абсолютно нечесне. Тому що всі прекрасно розуміють - проблема лежить набагато глибше і вона пояснюється невиконанням тих сигналів, тих умов, які ставив Європейський Союз щодо України стосовно вибіркового правосуддя, стосовно проведення виборів та відсутність реформ”, - каже експерт з міжнародних питань центру Разумкова Валерій Чалий.

Україна все ще не переконала європейських сусідів, що в її особі вони мають "проєвропейського" партнера, - зазначив глава представництва ЄС в Україні Ян Томбінський. Поки ж дата проведення саміту невідома.

“Обговорення питання про Україну у Раді Європи проведуть 10 грудня. Нині нам доводиться чекати завершення цього діалогу. І до 10 грудня неможливо визначити дату проведення саміту Україна-ЄС”, - сказав посол ЄС в Україні Ян Томбінський.

“В нинішніх умовах проведення саміту - технічно в цьому році не встигаємо. Тому що європейська сторона хоче проводити саміт за наявності повноцінно сформованого законодавчого органу влади. Тим більше, що в інформаційному просторі обговорюються і можливі зміни уряду, і все що завгодно. В таких умовах проводити саміт є, напевно, недоцільним”, - каже директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин.

19 листопада міністри закордонних справ країн ЄС побіжно обговорили українсько-європейські відносини, але не змогли визначитися з датою проведення саміту, - повідомило видання Deutsche Welle.

За словами джерела в Єврокомісії, у Брюсселі розчаровані відсутністю прогресу в демократичному розвитку України, відходом від основ правової держави та проведенням "дивних виборів".

У Європейському парламенті зараз обговорюється ідея прийняття чергової резолюції по Україні і основний зміст цієї резолюції буде стосуватися оцінки виборів в Україні, - каже екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

“Поки що багато країн неготові погоджуватися на проведення саміту, навіть у лютому, у березні, оскільки він може бути просто порожній. Саміт повинен бути знаковим у форматі того що - чи підписання Угоди про Асоціацію, чи принаймні якихось інших аспектів, щоб це не була просто чергова зустріч”, - сказав експерт з міжнародних питань Ігор Когут.

Європа підтверджує наявність плану дій з підписання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС у 2013 році, - запевнив Ян Томбінський, і зауважив, що підписання відкладалося у зв'язку з вибірковим правосуддям в Україні, а також сумнівами щодо чесності та прозорості виборів.

Нагадаємо, раніше вітчизняне МЗС висловлювало надію, що переговорний процес щодо підписання угоди буде активізований після обрання нового складу Верховної Ради.