Голосіївський суд столиці знову з’ясовуватиме чи мала прокуратура підстави для порушення кримінальної справи.
У 2009-му Феміда докази вважала недостатніми.
“Суд апеляційної, касаційної інстанції, в порушення вимог КПК, вдався до оцінки доказів. Фактично дослідчою перевіркою було зібрано достатньо даних, які вказують на наявність підстав для порушення кримінальної справи”, - сказав представник Генпрокуратури Микола Курапов.
“Клопотання прокурора задовольнити, зазначені судові рішення скасувати, справу відправити на новий судовий розгляд”, - каже заступник голови Верховного суду України Анатолій Редька.
Сергію Вовку може загрожувати і 10 років позбавлення волі. Його звинувачують у підробці рішення суду, викраденні цивільної справи і шахрайському заволодінні земельною ділянкою.
На думку колишнього голови Печерського суду Миколи Замковенка, своїм рішенням Верховний суд фактично визнав законність порушення справи прокуратурою.
“Не можна ще говорити, що там є склад злочину, але є дані, які підтверджують про те, що є підстави для порушення кримінальної справи. Як правило, після цих всіх повернень суд першої інстанції дуже обережно підходить до розгляду таких справ - це практика підказує - і приймає кардинально протилежні рішення”, - каже екс-голова Печерського райсуду Києва Микола Замковенко.
Замковенко вважає, що таким чином влада прагне продемонструвати відсутність вибіркового правосуддя або ж навпаки - показує сигнал українським суддям, вони, мовляв, перебувають на гачку.
Зауважимо, під головуванням Сергія Вовка колегія суддів засудила Юрія Луценка до 4 років позбавлення волі.