Нагадаємо, Литвин оголосив, що покидає посаду 4 липня, після голосування за "мовний закон", яке відбулося за його відсутності.
Більшість після цієї заяви проголосувала за законопроект, який дозволяє обирати голову ВР силами 226 депутатів, замість конституційних трьохсот. Депутати вирішили, що після цього спікер захворів та пішов на лікарняний. Втім, у прес-службі Литвина інформацію спростували.
"Голова Верховної ради перебуває на своєму робочому місці у парламенті", - сказав керівник прес-служби Верховної Ради Вікторія Шведова.
Аби вирішити долю голови Верховної Ради, провладна більшість готова подовжити роботу парламенту. Тим часом, в кулуарах говорили про те, що крісло спікера може посісти народний депутат Іван Плющ.
Сам Іван Плющ на запитання чи готовий він очолити цей парламент в тому стані, в якому він є відповів, що не готовий.
Погоджувальну нараду скличемо, включемо у порядок денний. Я хочу зауважити, що згідно з графіком, наступний пленарний тиждень у нас робота в комітетах. Ми маємо повне право, в разі необхідності, роботу к комітетах змінити на пленарний тиждень, — повідомив голова комітету Верховної Ради з питань регламенту та депутатської етики Володимир Макеєнко.
Поки що Володимиру Литвину погрожують судом. І представники більшості, і опозиціонери. Регіонали кажуть, — мовний закон, згідно з яким значно розширюється сфера застосування, зокрема, російської мови, спікер зобов`язаний підписати.
"Я думаю, что все со мной согласяться, что если большинство принимает соответствующее решение, то один человек продвижение дальнейшего этого решения остановить не может. В данном случае тогда будут судебные процедуры и соответствующее решение по данному вопросу", — лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов.
"Литвин не має права підписувати цей акт і, якщо він підпише цей акт, то ми його будем судити", — повідомив лідер Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк.
Нагадаємо, крісло віце-спікера Миколи Томенка також зпорожніло. Заява заступника голови Верховної Ради про відставку також вже зареєстрована в парламенті.