Самопочуття засудженої покращується, стверджує омбудсман Ніна Карпачова.

“Вона почала пересуватися по камері без сторонньої допомоги, проте вона не має поки що сил виходити на щоденні прогулянки. Її хвилює наявність постійної камери відеоспостереження, яка працює 24 години. По друге - її страшенно дратує, як людину, постійне світло, яке теж не вимикається в камері”, - каже уповноважений ВР з прав людини Ніна Карпачова.

Іноземних ескулапів для Тимошенко в Україні чекали ще з минулого тижня. Затримку лікарів з-за кордону омбудсмен пояснює митними проблемами. Мовляв, не вся медична апаратура мала відповідні ліцензії. До складу комісії увійшли не лише іноземні, а й українські лікарі, наголошують у Мінохорони здоров’я. Водночас представники Червоного хреста брати участь у медобстеженні поки не захотіли.

“Міжнародний комітет не відмовляється від обстеження, якщо буде необхідність після обстеження міжнародними експертами, то міжнародний комітет Червоного хреста прийме участь в подальшому обстеженні Юлії Володимирівни Тимошенко”, - каже президент товариства Червоного хреста України Іван Усіченко.

Юлія Тимошенко, зауважимо, досі відмовлялася, щоб її обстежував медперсонал виправного закладу. На вимогу засудженої влада погодилася запросити в Україну лікарів з-за кордону для незалежної оцінки стану здоров’я ув’язненої. Надати своїх фахівців зголосилися Німеччина та Канада.