Завершилося все без ексцесів. Втім, постійні стрес і напруження організаторів "податкового" майдану призвели до того, що дехто з них втратив свідомість просто на, так званому, робочому місці. Недобре стало координатору акції Олександру Данилюку.
Під Президентську Адміністрацію, господар якої якраз вилетів до Японії, мітингувальників привели вимоги припинити переслідування учасників "податкового майдану" та представників організації “Тризуб”. Активісти вимагають також скасувати безпідставні перевірки представників малого бізнесу та вилучення у них майна. Підтримати активістів прийшли опозиційні депутати.
”Жорсткі дії чиняться проти тих, хто взяв на себе відповідальність за організацію підприємницького майдану, сьогодні проти багатьох з них відкрито кримінальна справа, сьогодні частина з них перебувають за гратами під абсурдними звинуваченнями. Сьогодні ми тут для того, щоб продемонструвати - ми разом!”, - каже народний депутат Андрій Парубій.
”По цій ідіотській справі "тротуарного тероризму" зараз проходить більше ста людей і просто людей, я думаю, просто тиснуть, залякують, щоб більше податкових майданів, чи там трудових чи по житловому кодексу чи по іншому не було”, - каже народний депутат Андрій Павловський.
Серед цієї сотні проти вісьмох навіть порушили кримінальні справи, а ще двоє - вже у слідчому ізоляторі, - нагадують мітингувальники. Опинився у списку сотні випадкових жертв "податкового майдану" і Роман Федчук.
”13 числа, мене приїхали додому витягнули з ліжка, завезли в слідче управління Київського главку, почали проводити допит, пред'явили постанову про порушення кримінальної справи відносно мене, що я звинувачують у пошкодженні плитки. Запобіжний захід - підписка про невиїзд”, - каже активіст "податкового майдану" Роман Федчук.
”Люди сидять в тюрмі! Сидять в тюрмі за що? Ні за що! Якщо попсували плитку - де акт експертизи? І що за це садити в тюрму, як можна штрафувати, так же, навіть, якщо це було? Він що небезпечний злочинець? За це не саджають у в'язницю!”, - каже підприємець Ірина.
А ще мітингуальники закликали порушити справу за пошкодження гранітної плитки і проти прихильників Партії регіонів, які під час акції протесту 2007 року теж розбивали намети на Майдані Незалежності.
Загалом, акцію організатори називають попередньою. Обіцяють основні сили підготувати на мітинг 22 січня - до Дня Соборності України.
“На Софіївській площі ми будемо вимагати тих пунктів, які будуть виписані в резолюції, серед них є негайне проведення виборів, припинення терору, обмеження економічних і особистих свобод ну і ,вочевидь, що ми вимагаємо припинення цих експериментів над Україною - податкових, житлових, трудових та інших”, - каже організатор акції протесту Олександр Данилюк.
Зазначимо, у столичній міліції закиди щодо утисків підприємців спростовують. Переконують - "податковий майдан" завдав збитків державі на 230 тисяч гривень.