Таку думку сайту "24" висловив директор аналітико-дослідницького центру "Інститут міста" Олександр Сергієнко, коментуючи заяву прем’єра Володимира Гройсмана про необхідність прийняття закону "Про місцевий референдум".

Треба відходити від застарілих совкових догм, коли все підпорядковується одній владній вертикалі. Треба віддавати питання, які краще вирішувати на місцях – територіальним громадам. Не може облрада втручатися у справи окремої громади,
– зауважив експерт.

Олександр Сергієнко також наголосив, що разом із законом про місцевий референдум вкрай необхідно прийняти нову редакцію закону про місцеве самоврядування. А особливо "Про Київ – столицю України", де вирішити питання із статусом районних рад, районних голів, які насправді є повним анахронізмом.

"Якщо мера обирає все місто, то не може голова району обиратися 20-ма чи 30-ма депутатами. Це руйнує вертикаль управління. Необхідно відійти від райдержадміністрацій і Київської міськдержадміністрації і створити повноцінний виконком Київської міськради. Адміністрації надати лише наглядово-контрольну функцію", – зазначив експерт.

За словами Олександра Сергієнка, аби не було конфліктів інтересів у владній вертикалі, необхідно, щоб у кожного органу були свої чіткі повноваження.

На розгляд громади можуть виноситися лише питання, які відносяться до повноважень місцевих органів влади. Не може місцева влада вирішувати питання державного устрою, прапора, мови, кордону, зовнішніх відносин. Вона повинна займатися каналізацією, транспортом, дошкільною і шкільною освітою,
– вважає експерт.

Читайте також: Місцевий референдум: чи допоможе закон вирішити проблеми громади?

Тому, наголошує Олександр Сергієнко, треба чітко у владній вертикалі розподілити відповідальність. У президента вона своя і прописана в Конституції. У місцевих органів самоврядування – своя. Якщо місцева громада, зокрема облрада, почне влазити в компетенцію президента, то, вважає він, у нього повинне бути право на розпуск такої облради.

Нагадаємо, глава уряду Володимир Гройсман вважає, що необхідно прийняти закон "Про місцевий референдум".