Комп'ютерний конструктор

Конструктор Kano допоможе навчити дитину змалку розбиратися в комп'ютерах. Ігровий набір, розрахований на всі вікові категорії, дозволяє власними силами за короткий час зібрати повноцінний ПК.

При цьому весь процес можна прирівняти до побудови фігурок з конструктора LEGO.

Kano складається з материнської плати на базі Raspberry Pi. Це, до слова, найдешевший комп'ютер у світі. За $25 покупець отримує плату з процесором на 700 МГц і вбудованим графічним ядром та 256 Мб "оперативки".

Також до комплекту входить SD-карта на 8 Гб, клавіатура з трекпадом, компактний динамік, модуль Wi-Fi, необхідні кабелі, блок живлення та інструкція з картинками. Зібраний комп'ютер можна підключити до будь-якого монітора.

Працює комп'ютер під управлінням системи Kano OS, яка насправді є звичайним "Лінуксом" з дружнім інтерфейсом. Також на апарат встановили мову програмування Kano Blocks. Вона дозволяє писати прості програмки і навіть ігри на кшталт "Змійки" чи Pong. Також можна створювати музику, дивитися відео і грати у вже наявні ігри.

Плавальна лабораторія

Футуристична плавальна лабораторія для дослідженнях глибин океану стане реальністю. Організатори амбітного проекту під назвою SeaOrbiter розпочали збір коштів на побудову наукового судна.

Це буде вертикальна споруда висотою 58 метрів, 18 з яких перебуватимуть під водою. Всередині - 9 поверхів, де розташують лабораторії, склади та інші службові приміщення. Планують, що на борті тривалий час житимуть близько 20 науковців-біологів, при чому їхні каюти розміщені під водою.

Лабораторію оснастять двома двигунами, хоча завдяки унікальній конструкції вона зможе дрейфувати з морськими течіями.

SeaOrbiter буде повністю автономним судном. Енергія вироблятиметься за допомогою сонця, вітру, хвиль та біопального.

Орієнтовна вартість проекту - $52,7 млн. До фінансування вже долучилось Європейське космічне агентство та NASA. Будівництво лабораторії планують розпочати навесні 2014 року.